Mali artyści na scenie

Skomentuj (1)

zobacz więcej (13)

Już po raz XI w Kazimierzu Dolnym odbył się Przegląd Teatrzyków Szkolnych. Tym razem scenariusze przedstawień oparte były na twórczości Wandy Chotomskiej.

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym od lat organizuje Przeglądy Teatrzyków Szkolnych. W roku bieżącym odbyła się już jedenasta edycja tej imprezy. W latach ubiegłych występy młodych artystów miały miejsce w auli Gminnego Zespołu Szkół, w tym roku z wiadomych przyczyn było to niemożliwe. Jednak mimo utrudnień, przegląd się odbył 21 października o godz. 9.00 w auli Kolegium Sztuk Pięknych przy ulicy Nadwiślańskiej.

 

Kategoria wiekowa uczestników tegorocznej edycji przeglądu to klasy I – VI szkoły podstawowej. Forma przedstawień była dowolna, natomiast scenariusz miał być oparty na twórczości Wandy Chotomskiej. Swoje umiejętności zaprezentowało ponad 130 małych aktorów z 12 grup.

 

Ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy zgłosiły się trzy grupy. Klasa I pod kierunkiem Anny Lewczuk przygotowała „Wiersze pod psem”. Klasa II pod opieką Ewy Ejtel przedstawiła „Marzannę”, a klasa III wraz z Beatą Oroń – „Rewię wiosennych kwiatów”.

 

Społeczną Szkołę Podstawową w Skowieszynku reprezentowały dwie grupy. Klasy I - III pod opieką Urszuli Cięszczyk i Izabeli Ziętek przygotowały „Czerwonego Kapturka” i „Obwarzanka”, a klasy IV - VI wraz z Ewą Wolną – „W świecie pani Chotomskiej”.

 

Trzy grupy przybyły na przegląd ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Jolanta Szeląg – Bielec wraz z klasą IV opracowała „Żyj zdrowo i kolorowo”, Anna Wydra z klasą III – „Kołysankę kuchenną” oraz „Sto uśmiechów na minutę”, a Katarzyna Górska z klasą II – „Kabaret na jednej nodze”.

 

Największa grupa młodych aktorów reprezentowała Szkołę Podstawową w Kazimierzu Dolnym. Klasa III A wystąpiła w przedstawieniu ”Królewna Śmieszka”, a opiekunami grupy zostały: Iwona Pisula i Iwona Budnik. Hanna Paruch wraz z klasą III B przedstawiła „Ducha Bolibrzucha”, „Ducha Lekkoducha” i „Godzinę Duchów”. Klasa II pod opieką Anity Lasek i Agnieszki Wawrzyckiej wystawiła na scenie „ Najlepiej razem”, natomiast klasa IV i VI, które pod opieką wzięły Edyta Podrażka i Wioletta Markowska -„Lekarski posterunek na każdy frasunek”.

 

Łącznie na kazimierskiej scenie wystąpiło 138 młodych artystów z całej gminy. Było kolorowo, wesoło, no i… bajecznie. Jak co roku. Do zobaczenia więc na kolejnym, dwunastym już Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych.


Fot. Z archiwum Biblioteki Miejskiej w Kazimierzu Dolnym

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę