Mali artyści na scenie

Skomentuj (1)

zobacz więcej (13)

Już po raz XI w Kazimierzu Dolnym odbył się Przegląd Teatrzyków Szkolnych. Tym razem scenariusze przedstawień oparte były na twórczości Wandy Chotomskiej.

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym od lat organizuje Przeglądy Teatrzyków Szkolnych. W roku bieżącym odbyła się już jedenasta edycja tej imprezy. W latach ubiegłych występy młodych artystów miały miejsce w auli Gminnego Zespołu Szkół, w tym roku z wiadomych przyczyn było to niemożliwe. Jednak mimo utrudnień, przegląd się odbył 21 października o godz. 9.00 w auli Kolegium Sztuk Pięknych przy ulicy Nadwiślańskiej.

 

Kategoria wiekowa uczestników tegorocznej edycji przeglądu to klasy I – VI szkoły podstawowej. Forma przedstawień była dowolna, natomiast scenariusz miał być oparty na twórczości Wandy Chotomskiej. Swoje umiejętności zaprezentowało ponad 130 małych aktorów z 12 grup.

 

Ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy zgłosiły się trzy grupy. Klasa I pod kierunkiem Anny Lewczuk przygotowała „Wiersze pod psem”. Klasa II pod opieką Ewy Ejtel przedstawiła „Marzannę”, a klasa III wraz z Beatą Oroń – „Rewię wiosennych kwiatów”.

 

Społeczną Szkołę Podstawową w Skowieszynku reprezentowały dwie grupy. Klasy I - III pod opieką Urszuli Cięszczyk i Izabeli Ziętek przygotowały „Czerwonego Kapturka” i „Obwarzanka”, a klasy IV - VI wraz z Ewą Wolną – „W świecie pani Chotomskiej”.

 

Trzy grupy przybyły na przegląd ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Jolanta Szeląg – Bielec wraz z klasą IV opracowała „Żyj zdrowo i kolorowo”, Anna Wydra z klasą III – „Kołysankę kuchenną” oraz „Sto uśmiechów na minutę”, a Katarzyna Górska z klasą II – „Kabaret na jednej nodze”.

 

Największa grupa młodych aktorów reprezentowała Szkołę Podstawową w Kazimierzu Dolnym. Klasa III A wystąpiła w przedstawieniu ”Królewna Śmieszka”, a opiekunami grupy zostały: Iwona Pisula i Iwona Budnik. Hanna Paruch wraz z klasą III B przedstawiła „Ducha Bolibrzucha”, „Ducha Lekkoducha” i „Godzinę Duchów”. Klasa II pod opieką Anity Lasek i Agnieszki Wawrzyckiej wystawiła na scenie „ Najlepiej razem”, natomiast klasa IV i VI, które pod opieką wzięły Edyta Podrażka i Wioletta Markowska -„Lekarski posterunek na każdy frasunek”.

 

Łącznie na kazimierskiej scenie wystąpiło 138 młodych artystów z całej gminy. Było kolorowo, wesoło, no i… bajecznie. Jak co roku. Do zobaczenia więc na kolejnym, dwunastym już Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych.


Fot. Z archiwum Biblioteki Miejskiej w Kazimierzu Dolnym

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę