Aktualności dla "Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i "

Zbliża się Wielkanoc

Białe obrusy, białe serwety, białe palmy. Ale nie tylko. Na kiermaszu wielkanocnym w Kazimierskim Ośrodku Kultury nie brak wesołych kolorów, jakby ukryła się tu sama wiosna czekająca, aż skończy się zimowa zadymka… Nie wierzycie? Sprawdźcie. I zabierzcie trochę tej wiosny do domu.

W 150 rocznicę Powstania Styczniowego w Kazimierzu Dolnym organizowane są rajdy, gry, widowiska i spotkania. Jednym z punktów programu jest wystawa pod tytułem „Bohaterom w hołdzie w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego”. Wernisaż będzie miał miejsce 16 marca w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

Wystawą "Kobiety" Sylwestra Doraczyńskiego ukazującą współczesne kazimierzanki rozpoczął się Kobiecy Weekend w Kazimierzu Dolnym. Przed nami jeszcze dwa dni wystaw, spotkań, warsztatów i rozmów prowadzonych przez malarki, aktorki, dziennikarki, reżyserki, pisarki, terapeutki i inne twórcze kobiety. Zapraszamy na cykl wydarzeń „Kazimierz bywa kobietą”.

Mimo, że od wyboru nowego dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki minęło już prawie trzy miesiące, burmistrz dotąd nie powołał Joanny Stefańskiej, która konkurs wygrała, na to stanowisko. Zamiast tego na stronie Urzędu Miasta pojawiła się informacja o ogłoszeniu nowego konkursu na dyrektora KOKPiT-u.

Rajdy młodzieży szkolnej, gry terenowe, widowisko plenerowe, wystawy i wykłady – to tylko niektóre punkty z przygotowanego programu obchodów 150 rocznicy Powstania Styczniowego. Inauguracja obchodów w Kazimierzu będzie miała miejsce 20 stycznia, w niedzielę.

II Marsz Trzech Króli przeszedł w niedzielne południe wokół kazimierskiego rynku. Podobne uroczystości odbyły się w innych polskich miastach.

Festiwal Wisła, inscenizacje wydarzeń historycznych, powstanie Eko – Muzeum, Interaktywnego Muzeum Chaima Goldberga, Zimowy Festiwal Świateł, Nieoficjalna Ulica Artystyczna, Lokalna Scena Muzyczna – te i wiele innych pomysłów składają się na program działania Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki w odnowionym budynku i pod nową dyrekcją.

Po dwóch latach działalności w wynajmowanych pomieszczeniach w rynku powrócił na swoje miejsce pod nową nazwą. Właśnie dokonano uroczystego otwarcia Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki w nowo wyremontowanym budynku, który obecnie łączy tradycję z nowoczesnością.

Pokaż stopkę