Aktualności dla "Karol Siciński"

Kazimierskie szuflady kryją wiele tajemnic. W jednej z nich znalazła się stara sygnatura – ulotka dołączana do buteleczki z leczniczą miksturą lub do opakowań z tabletkami. Mała karteczka z kolorowym nadrukiem obrazującym budynek apteki w Kazimierzu Dolnym. Pewnie dlatego przetrwała burze kolejnych domowych porządków…

Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego proponuje poznanie Kazimierza od strony dokonań dwóch wielkich architektów, którzy wpłynęli na kształt Kazimierza: Jana Koszczyca Witkiewicza i Karola Sicińskiego.

"Plotką się brzydzę, ale co wiem, to powiem" - takie jest motto kolejnego rozdziału książki Ewy Pisuli - Dąbrowskiej "Dwa brzegi ponad tęczą". Państwo też tak uważają? 

Kazimierz Dolny, piękne nadwiślańskie miasteczko, nie jest dziełem jedynie natury. W tworzeniu tego niepowtarzalnego klimatu pomogli także architekci: Jan Koszczyc Witkiewicz i Karol Siciński. Opowiada: Tadeusz Michalak.

Za oknem pada i pada, ale na weekend synoptycy obiecują poprawę pogody. W sobotę i niedzielę ma być ciepło i prawie bezchmurnie. Zapraszamy więc na spacer po kazimierskich oddziałach Muzeum Nadwiślańskiego. Gdyby deszcz chciał sobie jednak o nas przypomnieć, będziemy pod dachem… ATRAKCJE W WEEKEND.

To jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Kazimierzu. Ze wzgórza rozciąga się widok na Wisłę i jej dolinę, na Janowiec i położony u stóp góry – maleńki Mięćmierz.

Początkowo miał to być cel sam w sobie, ale jak to się czasem zdarza: nie zawsze to my kierujemy naszymi krokami, ale czasem prowadzą nas… same drogi. Tak będzie i tym razem. Zapraszamy na włóczęgę po Miasteczku.

25 czerwca grono obywateli Kazimierza Dolnego powiększyło się o kolejną osobistość. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta władze miejskie nadały Karolowi Sicińskiemu, który kreował wizerunek Miasteczka przez pierwsze powojenne lata.
Pokaż stopkę