Nowy festiwal – Kazimierskie Inspiracje

Wakacje w Kazimierzu to czas festiwali. Pod koniec lipca rozpoczyna się kolejny – nowy Festiwal Kazimierskie Inspiracje. To cykl spotkań, warsztatów i koncertów, które pomogą doładować akumulatory przed powrotem do pracy, a przy okazji przeżyć egzotyczną przygodę w Kazimierzu nad Wisłą.

Jedni przyjeżdżają tu dla niezwykłego uroku Miasteczka. Inni dla jego renomy - nie wypada przecież nie być w Kazimierzu. Jeszcze innych ściągają nad Wisłę organizowane tu imprezy – głównie festiwale – filmowy, ludowy i od niedawna – klezmerski. Jeszcze inni – wybierają to miejsce, żeby po prostu odpocząć. Nowy kazimierski festiwal Kazimierskie Inspiracje stara się połączyć te wszystkie racje, uwydatniając walory tego niezwykłego miejsca.

Tematyka spotkań, warsztatów i koncertów Festiwalu „Kazimierskie Inspiracje” jest bardzo różnorodna, podporządkowana jednak osiągnięciu przez uczestników wewnętrznej harmonii, czemu Kazimierz właśnie sprzyja. Oscyluje w granicach pierwotnych czterech żywiołów: powietrza, ognia, ziemi i wody.

Żywioł powietrza to strefa dźwięku. Stąd też festiwal Kazimierskie Inspiracje proponuje uczestnikom relaks w krainie dźwięków, od harfy i wiolonczeli począwszy, przez bębny, na gongach kończąc. Podczas warsztatów muzycznych nauczymy się nie tylko grać na bębnach i gongach, czy śpiewać, ale także odbierać muzykę wszystkimi zmysłami. Tańce sufickie pozwolą uwolnić to, co napięte, osiągnąć wewnętrzny spokój i zaakceptować siebie. W festiwalowych propozycjach muzycznych nie zabraknie także bliskiej Kazimierzowi muzyki klezmerskiej – w byłej synagodze wystąpi znany tu zespół Rzeszów Klezmer Band z koncertem, który będzie hymnem pochwalnym życia, muzyki i Boga - pełnym piękna i radości!

Żywioł ognia zgłębić będzie można podczas spotkania „Skąpani w ogniu - skąpani w zdrowiu”. Organizatorzy zapewniają, że w rytuale „Biegania po ogniu” mogą uczestniczyć prawie wszyscy. Z medycznego punktu widzenia jest to rodzaj akupresury i refleksologii. Jest to również dawka pozytywnej energii dla naszej psychiki – uczestnictwo w tym na poły magicznym wydarzeniu wzmacnia wiarę we własne siły i inspiruje do odważnych działań, jak twierdzi prowadzący spotkanie Włodzimierz Osiński.

Żywioł ziemi to warsztaty ceramiczne. Wszystkie te żywioły – w tym żywioł wody – połączą warsztaty plenerowe „Natura, jej elementy i dźwięk”, które poprzez piękno kazimierskiej przyrody, historię tego miejsca i muzykę pozwolą nie tylko odkryć swoje prawdziwe ja, ale także odkryć dla siebie nowe perspektywy, nowe możliwości, niedostępne w codziennej rutynie.

Część spotkań - „Zakończenie roku wg Majów” i „Matryce Życia” będzie odnosiła się do kultury Majów, w której uczestnicy będą poszukiwać harmonii, energii i odpoczynku. Część –jak na przykład Forum Ustawień Organizacyjnych czy Mind Mapping – będzie propozycją dla tych, którzy są zainteresowani konstruktywną współpracą i chcą zwiększyć swoją efektywność w życiu zawodowym.

Festiwal Kazimierskie Inspiracje rozpoczyna się pod koniec lipca i twa do końca sierpnia. Pytanie podstawowe: Czy w Kazimierzu można odpocząć w sezonie wśród tłumów ludzi? Można, zwłaszcza że część spotkań festiwalowych zaplanowana została przy ulicy Zbożowej na Górach – poza gwarnym Rynkiem. A poza tym – co szkodzi sprawdzić?

Program:

Koncerty:

26 lipca godz. 20.30 – „Pomiędzy Ziemią, Morzem i Niebem” - Koncert Moniki Stadler (Austria) – harfa, była synagoga, ul. Lubelska 4
Monika Stadler, legendarna wiedeńska harfistka, odważnie i buntowniczo płynie pod prąd wszystkich skojarzeń dotyczących harfy.  ... gra jedynie własne kompozycje, jest jednocześnie wirtuozem, komponistką i śpiewaczką! Jej jasny, krystaliczny głos wkomponowuje się w dźwięki harfy, jak para, która się kocha i łączy. W ten sposób powstaje przepiękna, poruszająca jedność...    

1 sierpnia godz. 20.30 – Healing Music – Koncert Relaksacyjny Bogdan Halicki (instrumenty perkusyjne) & Stanisław Olszewski (gongi), była synagoga, ul. Lubelska 4
Niepowtarzalny nastrój koncertów tworzy niezwykła „magia”  oraz energia muzyki, odczuwana przez słuchaczy zarówno mentalnie jak i fizycznie (rodzaj Mind Spa).

15 sierpnia godz. 18:30 & 20:00 – „Kąpiel w Dźwiękach  Gongów” – Don Conreaux (USA), synagoga, ul. Lubelska 4

Masaż całego ciała za pomocą gongów w połączeniu z dźwiękową podróżą, która oczyszcza i inspiruje? Dokładnie to dzieje się na „kąpieli w dźwiękach gongu”, na którą zaprasza Don Conreaux. Majestatyczne dźwięki otulają i przenikają a po „kąpieli w dźwiękach gongów” jesteśmy uwolnieni od napięć i lęków, czujemy się witalni i bardziej „we własnym ciele”.

16 sierpnia godz. 20.30
- Koncert Muzyki Klezmerskiej – Rzeszów Klezmer Band, była synagoga, ul. Lubelska 4
Muzyka tych młodych i energicznych klezmerów momentami porywa do tańca, kusząc zmysłowymi nastrojami, innym razem wzrusza rzewnymi. W ten sobotni wieczór będziecie Państwo świadkami klezmerskiej burzy, która jest jest hymnem pochwalnym życia, muzyki i Boga - pełnym piękna i radości!

22 sierpnia godz. 18.00 & 20.00 - Koncerty relaksacyjne „Kąpiel w Dźwiękach Gongów”

23 sierpnia godz. 20.00 – Sound Journeying: Gabriella Kapfer (Szkocja) - wiolonczela, śpiew & Sławomir Sówka - gongi, śpiew, była synagoga, ul. Lubelska 4
Gabriella Kapfer, niezwykła wiolonczelistka i śpiewaczka, z zaskakującą skalą głosu wprodza w przestrzeń nastrój lekkości i zabawy. Sławomir Sówka zaprasza bogactwem dźwięków i barw gongu jak również mistycznym śpiewem do dźwiękowej podróży, która otwiera nowe przestrzenie i wywołuje archaiczne doświadczenia radości.

29 lipca godz. 20.00 / 6 sierpnia godz. 18.00 & 20.00 / 7 sierpnia godz. 18.00 / 15 sierpnia godz. 20.00 / 22 sierpnia godz. 18.00 & 20.00 - Koncerty relaksacyjne „Kąpiel w Dźwiękach Gongów”
Gongi emitują bogate spektrum dźwięków i alikwot, które masują całe ciało i aktywują m.in. szyszynkę. Spowolnienie fal mózgowych prowadzi do głębokiej relaksacji, której sprzyja pozycja leżąca. Po tym niezapomnianym i niemożliwym do opisania doświadczeniu każdy czuje sie w swoim ciele jak w domu, jest odświeżony i doenergetyzowany.

Bilety na koncerty:
Biuro PTTK w Kazimierzu Dolnym Rynek 27 lub tel. 509 477 355 oraz bezpośrednio przed koncertem

Warsztaty i spotkania:

25 lipca (przy ognisku) & 26 lipca - Powitanie Roku wg Kalendarza Majów

27- 30 lipca - Śpiewaj i Otwórz Serce – Hannibal Means (USA), 27 lipca lub 27- 30 lipca

28 lipca -  1 sierpnia –  Warsztaty Ceramiczne – Izabela Wołowiec

2 – 3 sierpnia – Synestezja Muzyki. Zmysły i Kreatywność Inspirowane Muzyką - Bogdan Halicki

7- 8 sierpnia – Warsztaty Bębniarskie - Bogdan Halicki
8 sierpnia godz. 18.00 –  Skąpani w Ogniu - Skąpani w Zdrowiu. Rytuał „Bieganie po ogniu” - Włodzimierz Osiński i Elżbieta Jóźwiak

10 sierpnia – Tańce Sufickie – Piotr Pałagin (Rosja)

14 -17 sierpnia – Trening Mistrza Gongu: 14-15 sierpnia – stopień I – Sławomir Sówka; 16-17 sierpnia – II i superwizyjny - Don Conreaux (USA)

23 - 24 sierpnia – Matryce Życia – w oparciu o Kalendarz Majów, Stanisław Olszewski

25 - 28 sierpnia – Natura, Jej Elementy i Dźwięk – Gabriella Kapfer (Szkocja)

20 sierpnia – Mind Mapping – dr Sławomir Sówka

22-23 sierpnia – Forum Ustawień Organizacyjnych – Margaritha Sandner (Austria) (22 sierpnia lub 23 sierpnia lub 22-23 sierpnia)

Zapisy, bilety i informacje:
Mars, Wenus i Zdrowie
Tel. 509 477 355, 516 235 032, info@mars-wenus.pl, www.mars-wenus.pl

Organizator –
Fundacja Mars, Wenus i Zdrowie
Sponsorzy –
Austriackie Forum Kultury, TicketPro, KupBilet
Partnerzy: Instytut Ewy Foley, Holiday Inn - Warszawa
Patronat honorowy – Kazimierz Dolny, WienKultur
Patroni medialni:
Kazimierski Portal Internetowy, Nieznany Swiat, „Kronika Kozienicka”, Wydawnictwo Pulsar, TVP Lublin, Radio Lublin, Radio Łódź, Wegetariański Świat, Dziennik Wschodni

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę