Klezmerzy i świerszcze

Lipiec zakończył się w Kazimierzu żywiołowym koncertem muzyki klezmerskiej. Tym razem klezmerzy zagrali u wylotu wąwozu Małachowskiego, robiąc konkurencję świerszczom, które tego lata grają nie mniej głośno i pięknie.

Kohelet 3 zespół klezmerski z Austrii wystąpił w Kazimierzu w ramach festiwalu Kazimierskie Inspiracje. Nazwa zespołu kojarzy się z pesymistyczną Księgą Koheleta, ale zespół nie tworzy muzyki smutnej. Wprost przeciwnie – odwołując się do Biblii, szuka w niej uzasadnienia dla swojej radosnej i żywiołowej muzyki. Wszystko ma przecież – jak pisze Kohelet – swój czas. Jest także czas na śmiech i na taniec. I obu tych elementów nie zabrakło podczas piątkowego koncertu 31 lipca w domu dziennikarza. A muzycy z Kohelet 3 prowadzili publiczność przez klimaty Wschodniej i Południowo-Wschodniej Europy ścieżkami słowiańskimi, cygańskimi czy jidysz.

A za oknami grały świerszcze, ich koncertem delektowałam się w drodze powrotnej do Miasteczka. Piękna kazimierska noc!

 

Co jeszcze nas czeka podczas Kazimierskich Inspiracji? - Czytaj tutaj.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę