Kazimierskie Inspiracje. Konkurs

Skomentuj (4)

Już w piątek 25 lipca startuje kolejny festiwal w Kazimierzu – Kazimierskie Inspiracje. Uroczyste otwarcie – w sobotę. Poniżej przypominamy szczegółowy program, o którym już pisaliśmy wcześniej.

Kazimierskie Inspiracje – cykl spotkań, warsztatów i koncertów – to propozycja dla tych, którzy w Kazimierzu chcieliby spędzić czas aktywnie, nie tylko uczestnicząc w koncertach jako widzowie, ale również na nowo – w zgodzie z naturą – odkrywając siebie. To okazja, by przeżyć egzotyczną przygodę w Miasteczku nad Wisłą.

Dla naszych Internautów organizatorzy przygotowali dwuosobowe zaproszenia na szereg imprez festiwalowych. Pierwsze – na koncert inauguracyjny „Pomiędzy Ziemią, Morzem i Niebem”. W sobotę 26 lipca w synagodze wystąpi legendarna wiedeńska harfistka Monika Stadler, która od roku 1993, po kontraktach z Operą Wiedeńską i Wiener Symphoniker, występuje wyłącznie solo, grając jedynie własne kompozycje. Erika Pluhar, austriacka pisarka i aktorka, tak scharakteryzowała jej koncert: [Monika Stadler] jest jednocześnie wirtuozem, kompozytorką i śpiewaczką! Jej jasny, krystaliczny głos wkomponowuje się w dźwięki harfy, jak para, która się kocha i łączy. W ten sposób powstaje przepiękna, poruszająca jedność. Ale również to, w jaki sposób ta kobieta siedzi przy swoim instrumencie, jak go dotyka, jak go zdobywa, jest żywotne i w pełni erotyczne.”

Aby je otrzymać podwójne zaproszenie na koncert Moniki Stadler, wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytania konkursowe:

Pytania:

 1. Podaj nazwy czterech Festiwali odbywających się w Kazimierzu Dolnym.
 2. Jaki koncert jest uroczystym otwarciem Festiwalu Kazimierskie Inspiracje?
 3. Wymień co najmniej trzy rodzaje harfy.

Rozwiązanie konkursu wraz z danymi teleadresowymi (imię, nazwisko, adres, telefon) należy wysyłać na adres e-mail: redakcja@kazimierzdolny.pl Ogłoszenie wyników konkursu na naszym portalu – w czwartek 24 lipca w godzinach przedpołudniowych.

Czekamy na odpowiedzi z dopiskiem: Kazimierskie Inspiracje - konkurs. Powodzenia!

Program Festiwalu Kazimierskie Inspiracje:

Koncerty:

26 lipca godz. 20.30 – „Pomiędzy Ziemią, Morzem i Niebem” - Koncert Moniki Stadler (Austria) – harfa, była synagoga, ul. Lubelska 4
Monika Stadler, legendarna wiedeńska harfistka, odważnie i buntowniczo płynie pod prąd wszystkich skojarzeń dotyczących harfy.  ... gra jedynie własne kompozycje, jest jednocześnie wirtuozem, komponistką i śpiewaczką! Jej jasny, krystaliczny głos wkomponowuje się w dźwięki harfy, jak para, która się kocha i łączy. W ten sposób powstaje przepiękna, poruszająca jedność...    

1 sierpnia godz. 20.30 – Healing Music – Koncert Relaksacyjny Bogdan Halicki (instrumenty perkusyjne) & Stanisław Olszewski (gongi), była synagoga, ul. Lubelska 4
Niepowtarzalny nastrój koncertów tworzy niezwykła „magia”  oraz energia muzyki, odczuwana przez słuchaczy zarówno mentalnie jak i fizycznie (rodzaj Mind Spa).

16 sierpnia godz. 20.30 - Koncert Muzyki Klezmerskiej – Rzeszów Klezmer Band, była synagoga, ul. Lubelska 4
Muzyka tych młodych i energicznych klezmerów momentami porywa do tańca, kusząc zmysłowymi nastrojami, innym razem wzrusza rzewnymi. W ten sobotni wieczór będziecie Państwo świadkami klezmerskiej burzy, która jest jest hymnem pochwalnym życia, muzyki i Boga - pełnym piękna i radości!

23 sierpnia godz. 20.00 – Sound Journeying: Gabriella Kapfer (Szkocja) - wiolonczela, śpiew & Sławomir Sówka - gongi, śpiew, była synagoga, ul. Lubelska 4
Gabriella Kapfer, niezwykła wiolonczelistka i śpiewaczka, z zaskakującą skalą głosu wprodza w przestrzeń nastrój lekkości i zabawy. Sławomir Sówka zaprasza bogactwem dźwięków i barw gongu jak również mistycznym śpiewem do dźwiękowej podróży, która otwiera nowe przestrzenie i wywołuje archaiczne doświadczenia radości.

29 lipca godz. 20.00 / 6 sierpnia godz. 18.00 & 20.00 / 7 sierpnia godz. 18.00 / 15 sierpnia godz. 20.00 / 22 sierpnia godz. 18.00 & 20.00 - Koncerty relaksacyjne „Kąpiel w Dźwiękach Gongów”
Gongi emitują bogate spektrum dźwięków i alikwot, które masują całe ciało i aktywują m.in. szyszynkę. Spowolnienie fal mózgowych prowadzi do głębokiej relaksacji, której sprzyja pozycja leżąca. Po tym niezapomnianym i niemożliwym do opisania doświadczeniu każdy czuje sie w swoim ciele jak w domu, jest odświeżony i doenergetyzowany.

Bilety na koncerty:
Biuro PTTK w Kazimierzu Dolnym Rynek 27 lub tel. 509 477 355 oraz bezpośrednio przed koncertem

Warsztaty i spotkania:

25 lipca (przy ognisku) & 26 lipca - Powitanie Roku wg Kalendarza Majów
27- 30 lipca - Śpiewaj i Otwórz Serce – Hannibal Means (USA), 27 lipca lub 27- 30 lipca
28 lipca -  1 sierpnia –  Warsztaty Ceramiczne – Izabela Wołowiec
2 – 3 sierpnia – Synestezja Muzyki. Zmysły i Kreatywność Inspirowane Muzyką - Bogdan Halicki
7- 8 sierpnia – Warsztaty Bębniarskie - Bogdan Halicki
8 sierpnia godz. 18.00 –  Skąpani w Ogniu - Skąpani w Zdrowiu. Rytuał „Bieganie po ogniu” - Włodzimierz Osiński i Elżbieta Jóźwiak
10 sierpnia – Tańce Sufickie – Piotr Pałagin (Rosja)
14 -17 sierpnia – Trening Mistrza Gongu: 14-15 sierpnia – stopień I – Sławomir Sówka; 16-17 sierpnia – II i superwizyjny - Don Conreaux (USA)
23 - 24 sierpnia – Matryce Życia – w oparciu o Kalendarz Majów, Stanisław Olszewski
25 - 28 sierpnia – Natura, Jej Elementy i Dźwięk – Gabriella Kapfer (Szkocja)
20 sierpnia – Mind Mapping – dr Sławomir Sówka
22-23 sierpnia – Forum Ustawień Organizacyjnych – Margaritha Sandner (Austria) (22 sierpnia lub 23 sierpnia lub 22-23 sierpnia)

Zapisy, bilety i informacje:
Mars, Wenus i Zdrowie
Tel. 509 477 355, 516 235 032, info@mars-wenus.pl, www.mars-wenus.pl

Organizator –
Fundacja Mars, Wenus i Zdrowie
Sponsorzy –
Austriackie Forum Kultury, TicketPro, KupBilet
Partnerzy: Instytut Ewy Foley, Holiday Inn - Warszawa
Patronat honorowy – Kazimierz Dolny, WienKultur
Patroni medialni:
Kazimierski Portal Internetowy, Nieznany Swiat, „Kronika Kozienicka”, Wydawnictwo Pulsar, TVP Lublin, Radio Lublin, Radio Łódź, Wegetariański Świat, Dziennik Wschodni

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • robert sulkiewicz (gość)
  :Pani Redaktorce niczego nie możemy ująć, dziękujemy że JEST, pozdrawiamy dobre dziennikarstwo!
 • Red. (gość)
  Oczywiście, że kompozytorka, ale słowo: komponistka wydawało mi się tak dźwięcznym słowem i tak pasującym do harfy, że nie mogłam sobie odmówić... Jednak poprawność - przede wszystkim - więc poprawiam.
 • b.i. (gość)
  Komponistka? A może kompozytorka?
 • niedoszli uczestnicy (gość)
  Za działanie na nasze szyszynki - dziekujemy, nie skorzystamy!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę