Aktualności dla "Daniel Olbrychski"

Kim są nowi mieszkańcy Mięćmierza, którzy nabyć mieli dom Daniela Olbrychskiego? Właśnie się okazało. Sprzedaż domu – jak podaje żona aktora – jest fikcją.

Dom Daniela Olbrychskiego w Mięćmierzu zmienił właściciela. Słynny aktor pożegnał się z nadwiślańską wioską.

Po ponad dwudziestu latach aktor Daniel Olbrychski zdecydował się na rozstanie z swoim domem w Mięćmierzu. Działka została wystawiona na sprzedaż.

Jeden z poniedziałkowych seansów Kina pod Srebrną Gwiazdą otworzył Daniel Olbrychski – legenda polskiego kina. Amerykański film z cyklu „Rewolta’ 68 „Nieznośna lekkość bytu” z 1988 r. oglądał razem z kazimierską publicznością syn aktora – Wiktor.

Legenda polskiego kina

Legenda polskiego kina. Niezapomniany Kmicic z „Potopu” Hoffmana czy Klucznik Gerwazy z „Pana Tadeusza” Andrzeja Wajdy. Odtwórca wielu innych ról, bo wystąpił przecież w ponad stu filmach polskich i zagranicznych. Daniel Olbrychski.
Poprzez symboliczny gest uścisku rąk burmistrza Kazimierza Dolnego Grzegorza Duni i wójta Janowca Tadeusza Koconia dokonano ceremonii otwarcia I Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Dwie miejscowości położone na przeciwległych brzegach Wisły połączyła – mimo niskiego stanu wody w rzece – Dziesiąta Muza.
Pokaż stopkę