Aktualności dla "Anna Śniechórska - Janik"

Hitem kazimierskiego lata jest gra planszowa Tur de Kazimierz Dolny autorstwa Anny Śniechórskiej – Janik z rysunkami polskiego scenarzysty i rysownika komiksowego, autora satyrycznej, undergroundowej serii komiksowej o ekoterroryście Likwidatorze oraz komiksów w tygodniku ,,NIE” , miłośnika okolic Kazimierza Dolnego i fana Dziadów Kazimierskich – Ryszarda Dąbrowskiego. O tym, jaki jest jego Kazimierz i okolice, przeczytacie Państwo w wywiadzie z artystą.

W Kazimierzu powstało muzeum klocków. Raj dla dzieci i dorosłych, także dla miłośników Kazimierza.

Już dziś swoje podwoje otwiera Kazimierskie Muzeum Klocków. To nie lada gratka dla małych i dużych miłośników Lego i Kazimierza.

W Kazimierzu powstaje Dziadowska Gra Planszowa Tur de Kazimierz Dolny oparta o piosenki zespołu Dziady Kazimierskie. Premiera w lipcu podczas Kazimiernikejszyn.

W Kazimierzu powstaje Kazimierskie Muzeum Klocków. Dla małych i dużych miłośników klocków będzie to nie lada gratka. Otwarcie wkrótce.

Zima w tym roku jest mroźna, a do jej końca jeszcze trochę zostało. Jeśli masz ciepłe ubrania, których nie używasz lub chcesz je po prostu oddać potrzebującym, możesz skorzystać z akcji „Ciepłe okrycie. Jest ci zimno – weź, chcesz pomóc – przynieś!”.

Artystyczna

Kalendarz wciąż jeszcze pokazuje listopad, a już do drzwi puka grudzień z całą masą świątecznej menażerii. Przed nami X Kazimierski Jarmark Świąteczny, który pozwoli nam wejść w miarę łagodnie w atmosferę świątecznych przygotowań. Rok temu najlepsze stoisko przygotowała na nim Knajpa Artystyczna. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Obrazy, biżuteria, książki używane i nowości wydawnicze, autorskie zdjęcia oraz grafiki na poduszkach wypełnionych łuskami gryki. To coś dla ducha. A dla ciała trunki rodzimej produkcji i te przywiezione aż z dalekiej Afryki. ArtLoch pod Knajpą Artystyczną znowu otwarty!

Pokaż stopkę