Jest ci zimno -weź!. Chcesz pomóc - przynieś!

Skomentuj (4)

Zima w tym roku jest mroźna, a do jej końca jeszcze trochę zostało. Jeśli masz ciepłe ubrania, których nie używasz lub chcesz je po prostu oddać potrzebującym, możesz skorzystać z akcji „Ciepłe okrycie. Jest ci zimno – weź, chcesz pomóc – przynieś!”.

Od kilku dni na ul. Senatorskiej przed Knajpą Artystyczną, można zobaczyć wieszak z ciepłymi ubraniami. To właśnie na nim można zostawiać kurtki, szaliki, czapki, rękawiczki, jednym słowem wszystko, co pomoże przetrwać mrozy osobom potrzebującym pomocy. Ubrania te może wziąć każdy.

- Pomysł akcji jest Włodka Dembowski, a nasze wykonanie – mówi Anna Śniechórska – Janik z Knajpy Artystycznej. - Akcja powstała przy okazji Zimiernikejszyn, ale potrwa przez całą zimę, jak długo będą mrozy. 

Podobne inicjatywy pojawiają się w różnych miastach w Polsce, min. w Warszawie, Krakowie, Łodzi czy Lublinie. Wszędzie pojawia się dużo osób chętnie uczestniczących w akcji. Także na wieszaku w Kazimierzu przez ten krótki czas, od kiedy jest wystawiany, ubrania pojawiają się i znikają. Pomysł cieszy się więc powodzeniem. 

Skorzystać z wieszaka można w godzinach otwarcia Knajpy Artystycznej.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa

Restauracje

KNAJPA ARTYSTYCZNA


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę