Jest ci zimno -weź!. Chcesz pomóc - przynieś!

Skomentuj (4)

Zima w tym roku jest mroźna, a do jej końca jeszcze trochę zostało. Jeśli masz ciepłe ubrania, których nie używasz lub chcesz je po prostu oddać potrzebującym, możesz skorzystać z akcji „Ciepłe okrycie. Jest ci zimno – weź, chcesz pomóc – przynieś!”.

Od kilku dni na ul. Senatorskiej przed Knajpą Artystyczną, można zobaczyć wieszak z ciepłymi ubraniami. To właśnie na nim można zostawiać kurtki, szaliki, czapki, rękawiczki, jednym słowem wszystko, co pomoże przetrwać mrozy osobom potrzebującym pomocy. Ubrania te może wziąć każdy.

- Pomysł akcji jest Włodka Dembowski, a nasze wykonanie – mówi Anna Śniechórska – Janik z Knajpy Artystycznej. - Akcja powstała przy okazji Zimiernikejszyn, ale potrwa przez całą zimę, jak długo będą mrozy. 

Podobne inicjatywy pojawiają się w różnych miastach w Polsce, min. w Warszawie, Krakowie, Łodzi czy Lublinie. Wszędzie pojawia się dużo osób chętnie uczestniczących w akcji. Także na wieszaku w Kazimierzu przez ten krótki czas, od kiedy jest wystawiany, ubrania pojawiają się i znikają. Pomysł cieszy się więc powodzeniem. 

Skorzystać z wieszaka można w godzinach otwarcia Knajpy Artystycznej.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa

Restauracje

KNAJPA ARTYSTYCZNA


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę