Zmiany na dworcu autobusowym

Skomentuj (12)

A na kazimierskim dworcu autobusowym zmiany. Obok ustawionego pod koniec roku biletomatu pojawiła się tablica świetlna pokazująca czas oczekiwania na autobusy miejskie.

- Dobrze ktoś to zrobił. I godzina jest, jak wieczorem ktoś tu będzie czekał, to wie – mówi jedna z pasażerek.

Tablica świetlna (informacja przystankowa) i biletomat w Kazimierzu a także 14 wiat przystankowych na terenie gminy pojawiły się w związku z realizacją projektu „Rozwój zrównoważonego transportu łączącego Puławy i jego obszar funkcjonalny”. Jego głównym celem jest poprawa funkcjonowania transportu miejskiego, co poprawić ma dostęp do usług kulturalnych, zdrowotnych, edukacyjnych i innych mieszkańcom Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Puławy i gmin partnerskich, w tym Kazimierza Dolnego.

Mieszkańcom te zmiany się bardzo podobają. Ale mają też swoje propozycje zmian, na co nie tyle potrzeba wielkich pieniędzy, ile czasem tylko trochę dobrej woli.

- Jeszcze żeby autobusy i busy umiały zjeżdżać na zajazd dla nich, a nie blokować drogę, to w ogóle byłoby super! – postuluje jedna z internautek.

Zwracają też uwagę na wygląd placyku przed dworcem autobusowym, gdzie nawet spod śniegu szczerzą się pozostałości fundamentów po kiosku, o istnieniu którego już chyba wszyscy zapomnieli.

- Jeszcze tylko placyk po dawnym kiosku uporządkować i będzie pięknie – mówi jedna z pasażerek.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • nik
  MZK postawiło takie same w Puławach no jak w Lublinie
 • ciekawska
  Dobrze a mam pytanie ciekawski nie mogłeś sobie wybrać innego nicka tylko mój w wersji męskiej?
  • ciekawski
   przepraszam.ciekawska pojawiła się póżniej.a jeżeli o tym piszesz to nieraz ktoś podszywa się pod mojego nicka.myślałem że ciekawska to moja żona.pozdrawiam. a może zmień na bardzo ciekawska?
  • starszy bywalec
   nic nie ujmujac nikomu Ciekawska istnieje tu lat wiele i jest tgo konkretna osoba, ktorą zna osobiscie wiele osob tu zagladających, temu ma jakby pierszenstwo - pozdrawiam
  • ciekawski ostatni raz
   to se zmienie.ale jak zakładałem to nie widziałem tego nicka.
  • SoltysK.
   i tak trzymajcie kumie, kobicie dajemy zawsze pierszenstwo tym bardziej jak tutejsza, cie choroba...
 • ciekawski
  Najlepszy przystanek to jest chyba koło Arkadii
  • pijany znad Grodarza
   Przystanek ten to " dwa w jednym". Moze na nim zmieścić się dwie osoby a w sytuacji zagrożenia, nie mając gdzie odskoczyć, to i " dwie w jednym miejscu" poniosą śmierć.
 • olo
  XXI nawet dobre i to!
 • Kluska
  Koszmar szokestetyczny niech rupiewicz z wawerem zerwą toto zabronią, zresztą napiechotę lepiej coodzić niż autobusem przecież
 • hehehe
  a jednak XX wiek dotarl....
 • Shine bright like a diamond
  Weszłam na portal, widzę nowy artykuł, czytam i cieszę się, że mamy tablicę świetlną. Ale jestem przerażona, że jeszcze nikt nie skomentował. Więc ja skomentuję. Czy nikomu temat nie kojarzy się z wiadomą Iksińską?!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę