Zmiany czekają Wąwóz na Przychodnia

Skomentuj (21)

Gmina szykuje się do utwardzenia dna kolejnego wąwozu drogowego.

Rada Miejska podjęła na sesji lutowej uchwałę o zaliczeniu jednej z dróg łączących Jeziorszczyznę z Dołami do kategorii dróg gminnych. Pozwoli to ubiegać się o środki zewnętrzne na zabezpieczenie dna wąwozu, który znajduje się w przebiegu tej drogi z wylotem w okolicach Starej Chaty na Dołach. Chodzi o Wąwóz na Przychodnia. To naprawdę niezwykle malownicze miejsce, porównywalne z Korzeniowym Dołem, ale jeszcze bardziej dzikie i prawie nieuczęszczane przez turystów. To jednak droga – głębocznica – twór powstały w wyniku użytkowania terenu przez człowieka.

- Możemy wpisać tę drogę do programu i później w ramach programu wnioskować o dofinansowanie na zabezpieczenie dna wąwozu, tak jak robiliśmy to w innych miejscowościach naszej gminy: w Bochotnicy, Rzeczycy czy Witoszynie – mówił podczas Komisji Edukacji zastępca burmistrza Artur Pomianowski.

W chwili obecnej droga ma status wewnętrznej drogi gminnej dojazdowej nie pełniącej funkcji drogi publicznej. Przy tej drodze są tereny budowlane i pensjonat.

Radni poparli ten wniosek jednogłośnie zarówno na posiedzeniu Komisji Edukacji, jak i na późniejszej sesji Rady Miejskiej.

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Kazimierzak
  Oby tylko nie jeździły przez ten wąwóz komercyjne jeepy, które warczą, trują spalinami, stwarzają niebezpieczeństwo pieszym i niszczą drogę.
  • Anty Ofrołd
   I tak jeżdżą już idywidualni "miłośnicy ofrołdu" którzy czynią w kazimierskich wąwozach o wiele więcej szkód niż ci komercyjni.
   Burmistrz i radni zamiast betonować to powinien wywalić to barachło z Kazimierza gdzieś na Syberie. Jak są tacy kozacy to niech tam się wykażą.
 • mam dosyć
  Nasi radni to niestety bezmyśli i..... . Nawet krowa i baran nie podnoszą nóżyn jak tylko coś usłyszą, a nasi radni przegłosują wszystko. Nie mówię im dzień dobry. No nie ludzię to wilki
 • pijany znad Grodarza
  @Celejowska Kamienica.
  Ale też prawdą jest, że nie pobudował Rynku. Zrobił to ówczesny Urząd i ja właśnie o tym. Pozwolili, ale też znali swoja powinność.
  • Miejscowy turysta
   Ja bym to inaczej ujął. Wytyczono pierw ulice Senatorką ustalono linię zabudowy i tam mógł Celej sobie budować.
   Miasta się planowało już w starożytnej Grecji, a pewnie i wcześniej. W średniowieczu i renesansie była już wielka wiedza i tradycja uranistyczna. Na tym polega właśnie cywilizacja Zachodu, że pewne rzeczy się chroni i przestrzeń racjonalnie planuje, a nie na tym że każdy robi co chce na swoim bo to jego. Taka "wolność" jest na wschodzie... Widziałem!
  • Rycho
   @Miejscowy turysta - ..."Taka "wolność" jest na wschodzie... Widziałem! .." - wszyscy widzimy, wszak wszyscy tu mieszkamy.
 • Celejowska Kamienica
  Gdyby Bartłomiej Celeja dzisiaj chciał postawić kamienicę w centrum Kazimierza pozwolenia by nie dostał. Miał szczęście, że ją wybudował w 1635 w Rynku i to nieszczęście że umarł. Rynek w tamtym czasie to pagórki, "rowy korzeniowe" i wypas świń. Dzisiaj to bardzo atrakcyjne miejsce i trzeba się nie lada sztuki aby się na "podgrodziu" wybudować, które wkrótce wchłonie trwale Miasto Kazimierz.
 • Miejscowy turysta
  Jak widać ze zdjęcia to i da się przy okazji tego "cywilizacyjnego awansowania" wąwozu wyciąć parę drzew.
  Pisula z prostowania dróg uczynił sobie trampolinę do następnej kadencji!
 • pijany znad Grodarza
  § 14. 1. Do działek budowlanych oraz do budynków i urządzeń z nimi związanych należy zapewnić dojście i dojazd umożliwiający dostęp do drogi publicznej, odpowiednie do przeznaczenia i sposobu ich użytkowania oraz wymagań dotyczących ochrony przeciwpożarowej, określonych w przepisach odrębnych. Szerokość jezdni nie może być mniejsza niż 3 m."

  Przepis ten to BICZ na Urzad, który bezkrytycznie, coraz bardziej, poszerza powierzchnię dzialek budowlanych zapominając, że URADOWANI właściciele tychże działek zażądają , właśnie od Urzedu, zapewnienia dojazdu sprostajacego wymaganiom , o których mowa w Rozporzadzeniu.

  ps, z piosenki: "... jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie śpieszmy".
 • spacerowicz
  ten wąwóz to ścieżka spacerowa. jest tak wąski że nawet miejscowi nie używają go do dojazdu na pola (korzenie wystają na drogę). po za tym po co skoro w to samo miejsce prowadzą dwie inne utwardzone drogi...
 • wąwozowy duszek
  Jeśli to ma być dojazd do terenów budowlanych to trzeba przyznać, że większej głupoty nie słyszałem. 5-metrowa droga tam się nie zmieści chyba, że rozepchną skarpy i podetną co trzeba... Sąsiad sąsiadowi musi coś załatwić... Wąwóz ten jest właściwie nie wykorzystywany nawet jako dojazd do pól. Szkoda go, bo znalazło by się kilka innych, bardziej wymagających "naprawy".
  • młody
   Wystarczy @ Wąwozowy duszku 2,8 m bo taka jest szerokość jednego pasa ruchu w Polsce, na którym się mieszczą WSZYSTKIE normalno gabarytowe pojazdy. Koniecznym jest wówczas na takiej drodze ustanowienie jednokierunkowej organizacji ruchu bądź dwukierunkowej z cykliczną regulacją. I po "głupocie większej" @ wąwozowy duszku. Ruch pojazdów ponad gabarytowych to periodyczne epizody, które poruszają się nocą z pilotami po zaplanowanej trasie zaakceptowaną przez "górę" w Warszawie
 • młody
  " Przy tej drodze są już tereny budowlane i pensjonat." Kapujecie o co tu chodzi ? Nóżkami przebierają i INNI JACYŚ aby się tutaj w Naszym Rezerwacie Przyrody budować. Bardzo się SPIESZĄ bo za 5 - 10 lat łapę na to postawią światowe organizacje ochrony unikatowych zabytków przyrody i będzie - po herbacie
 • KWAKWA
  Burmistrz usilnie chce, żeby coś po nim zostało. Zostaną betonowe wąwozy. Po latach burmistrza Pisule będziemy wspominać jako tego "co zastał wąwozy lessowe a zostawił betonowe" - jak by co to prawa autorskie do tago hasła są moje ;-)
  • www
   Będzie miał o czym opowiadac wnukom . Wnuk -Dziadkuuu a jak wyglądały wąwozy jak ktos inny byl burmistrzem🤔 ? Andrzej - nic ciekawego wnusiu ,albo blocicho po kolana jak padał deszcz, albo kurzawa taka jak była susza , że ani babcia okien ani ja samochodu nie moglismy domyc . Tera z to juz jest co innego po prostu elegancko. Pamiętaj wnusiu najlepiej zawsze utwardzac te drogi najmniej uczęszczane przez ludzi bo inaczej to rozchodzą i rozjeżdzą i robota na nic . A ta widzisz .
 • dlaczego?!
  Tyle jest w gminie dróg do zrobienia którymi ludzie dojeżdzają coddziennie do swoich domów a burmistrz usilnie próbuje wybetonować pomniki przyrody! Dlaczego?!
  • www
   bo ma w tym interes
 • Ewa
  Jest to jeden z piękniejszych wąwozów Kazimierskich. Dziki, żadko uczęszczany i niezniszczony przez turystów jak Korzeniowy Dół. Zniszczy go zatem rada z burmistrzem :(

  Uzasadnienie absurdalne, gdyż stojący tam przy drodze pensjonat ma dojazd od strony ulicy Doły. Natomiast dojazd do działek u wylotu wąwozu jest zapewniony od strony Jeziorszczyzny oraz kolejnym wąwozem, który już jest utwardzony.

  Skąd więc ten absurdalny pomysł doprowadzania kolejnej drogi do niezabudowanych terenów uprawnych?
  A może chodzi o dojazd do prywantej działki Pana Burmistrza?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę