Zmarł Waldemar „Diabeł” Wojczakowski

W piątek po południu po długiej i ciężkiej chorobie zmarł artysta malarz, współzałożyciel Kazimierskiej Konfraterni Sztuki Waldemar „Diabeł” Wojczakowski.
Jeszcze niedawno rozdawał autografy na swojej wystawie „Podróż sentymentalna” w Galerii Mit. Przyjechał na wernisaż mimo choroby. Rozmawiał z przyjaciółmi i miłośnikami  swoich obrazów. Waldemar „Diabeł” Wojczakowski zmarł w piątek 31 stycznia.
- Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz Wielki Przyjaciel, wspaniały i artysta malarz, współzałożyciel Konfraterni Waldemar „Diabeł” Wojczakowski – czytamy na profilu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. –  Nie zobaczymy już nowych akwarel Diabła, pięknych brązowych pełnych iskrą życia oczu, nie usłyszymy na rynku charakterystycznego głosu i opowieści diabelskich. W 2001 roku podczas zbiorowego malowania przez Konfratrów słynnego "Szekspira" Diabeł malował Niebo. Miejmy nadzieję, że przyjmie Go teraz do siebie i będzie je mógł zdobić swoimi diabelskimi miniaturami...
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Kazimierz w farze w czwartek 6 lutego o godzinie 11:00.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2020. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę