Zmarł Waldemar „Diabeł” Wojczakowski

W piątek po południu po długiej i ciężkiej chorobie zmarł artysta malarz, współzałożyciel Kazimierskiej Konfraterni Sztuki Waldemar „Diabeł” Wojczakowski.
Jeszcze niedawno rozdawał autografy na swojej wystawie „Podróż sentymentalna” w Galerii Mit. Przyjechał na wernisaż mimo choroby. Rozmawiał z przyjaciółmi i miłośnikami  swoich obrazów. Waldemar „Diabeł” Wojczakowski zmarł w piątek 31 stycznia.
- Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz Wielki Przyjaciel, wspaniały i artysta malarz, współzałożyciel Konfraterni Waldemar „Diabeł” Wojczakowski – czytamy na profilu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. –  Nie zobaczymy już nowych akwarel Diabła, pięknych brązowych pełnych iskrą życia oczu, nie usłyszymy na rynku charakterystycznego głosu i opowieści diabelskich. W 2001 roku podczas zbiorowego malowania przez Konfratrów słynnego "Szekspira" Diabeł malował Niebo. Miejmy nadzieję, że przyjmie Go teraz do siebie i będzie je mógł zdobić swoimi diabelskimi miniaturami...
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Kazimierz w farze w czwartek 6 lutego o godzinie 11:00.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę