Zdobędą Zamek za pomocą kijków

Kazimierz, ach Kazimierz! Tu trzeba być! No dobrze, ale co tu robić, kiedy się już odsiedzi swoje pod parasolem w przyrynkowej kawiarence? Jak to, co? Iść w plener. Na przykład z kijkami nordic walking.

Miłośników spacerów w Kazimierzu nie brakuje. Osoby z kijkami nordic walking można spotkać i na kazimierskich uliczkach, i na pasażu nadwiślańskim, i w wąwozach, i na polnych ścieżkach. Tak poznając Miasteczko, naprawdę nietrudno się w nim zakochać!
Chcecie sprawdzić? U progu jesieni 3 września o godzinie 10.30 sprzed zamkowej bramy startuje rajd nordic walking „Najście na Zamek”. Brzmi to trochę groźnie: kilkadziesiąt osób zdobywa Zamek za pomocą kijków… 

- To wspólny pomysł Fundacji i Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki, by uatrakcyjnić cały rajd i rozpocząć go oraz zakończyć na Zamku – mówi Maryla Miłek – prezes Fundacji BezMiar. – A jak Zamek, to trzeba na niego pokojowo najechać, albo ... „najść” z kijkami!

Rajd wpisuje się w akcję popularyzacji aktywnego spędzania czasu wolnego, którą prowadzi Fundacja BezMiar.

- Prowadzimy akcję Aktywne Lato, którą chcemy przedłużyć na Aktywną Jesień, Aktywną Zimę itd. – mówi Elżbieta Krawczyk – koordynator rajdu nordic walking „Najście na Zamek”. – W tym roku postawiliśmy sobie za cel rozpowszechnić chodzenie z kijkami nordic walking, postawić na prawidłową technikę i zintegrować środowisko nordic walkingowców. Cotygodniowe spotkania odbywają się w Puławach w każdą sobotę o godz. 9.00 przed Pałacem Czartoryskich (ćwiczenia na rozgrzewkę, a potem marsz). By je uatrakcyjnić i spotkać nowe osoby, zapraszamy wszystkich również w różne piękne miejsca w powiecie puławskim. Byliśmy na Święcie Chleba w Sielcach, na Święcie Róży w Końskowoli, na Zawodach Balonowych w Nałęczowie. Teraz obejdziemy wąwozy i punkty widokowe w Kazimierzu i jego najbliższej okolicy.

Przed uczestnikami „Najścia na Zamek” dwie trasy w zależności od formy: dłuższa 13 – kilometrowa jest bardziej wymagającą, ale i piękną trasą, prowadzącą przez wąwozy, lasy i urokliwe polne drogi. Tych, którzy się na nią zdecydują, czeka około 3 godziny marszu. Krótsza trasa to 5 kilometrów w nie mniej malowniczej okolicy. Będzie łatwiej i szybciej będzie można wrócić na Zamek, gdzie organizator planuje poczęstunek w formie opiekanych ziemniaków i kefiru.

By wziąć udział w rajdzie, należy się zapisać i dokonać opłaty 15 zł od osoby do dnia 31 sierpnia. W dniu rajdu - gotówką - 25 zł. od osoby. Zapisy: e.krawczyk@bezmiar.org lub nr tel. 668 724 699.


Organizatorzy: Fundacja BezMiar i Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę