Zdobędą Zamek za pomocą kijków

Kazimierz, ach Kazimierz! Tu trzeba być! No dobrze, ale co tu robić, kiedy się już odsiedzi swoje pod parasolem w przyrynkowej kawiarence? Jak to, co? Iść w plener. Na przykład z kijkami nordic walking.

Miłośników spacerów w Kazimierzu nie brakuje. Osoby z kijkami nordic walking można spotkać i na kazimierskich uliczkach, i na pasażu nadwiślańskim, i w wąwozach, i na polnych ścieżkach. Tak poznając Miasteczko, naprawdę nietrudno się w nim zakochać!
Chcecie sprawdzić? U progu jesieni 3 września o godzinie 10.30 sprzed zamkowej bramy startuje rajd nordic walking „Najście na Zamek”. Brzmi to trochę groźnie: kilkadziesiąt osób zdobywa Zamek za pomocą kijków… 

- To wspólny pomysł Fundacji i Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki, by uatrakcyjnić cały rajd i rozpocząć go oraz zakończyć na Zamku – mówi Maryla Miłek – prezes Fundacji BezMiar. – A jak Zamek, to trzeba na niego pokojowo najechać, albo ... „najść” z kijkami!

Rajd wpisuje się w akcję popularyzacji aktywnego spędzania czasu wolnego, którą prowadzi Fundacja BezMiar.

- Prowadzimy akcję Aktywne Lato, którą chcemy przedłużyć na Aktywną Jesień, Aktywną Zimę itd. – mówi Elżbieta Krawczyk – koordynator rajdu nordic walking „Najście na Zamek”. – W tym roku postawiliśmy sobie za cel rozpowszechnić chodzenie z kijkami nordic walking, postawić na prawidłową technikę i zintegrować środowisko nordic walkingowców. Cotygodniowe spotkania odbywają się w Puławach w każdą sobotę o godz. 9.00 przed Pałacem Czartoryskich (ćwiczenia na rozgrzewkę, a potem marsz). By je uatrakcyjnić i spotkać nowe osoby, zapraszamy wszystkich również w różne piękne miejsca w powiecie puławskim. Byliśmy na Święcie Chleba w Sielcach, na Święcie Róży w Końskowoli, na Zawodach Balonowych w Nałęczowie. Teraz obejdziemy wąwozy i punkty widokowe w Kazimierzu i jego najbliższej okolicy.

Przed uczestnikami „Najścia na Zamek” dwie trasy w zależności od formy: dłuższa 13 – kilometrowa jest bardziej wymagającą, ale i piękną trasą, prowadzącą przez wąwozy, lasy i urokliwe polne drogi. Tych, którzy się na nią zdecydują, czeka około 3 godziny marszu. Krótsza trasa to 5 kilometrów w nie mniej malowniczej okolicy. Będzie łatwiej i szybciej będzie można wrócić na Zamek, gdzie organizator planuje poczęstunek w formie opiekanych ziemniaków i kefiru.

By wziąć udział w rajdzie, należy się zapisać i dokonać opłaty 15 zł od osoby do dnia 31 sierpnia. W dniu rajdu - gotówką - 25 zł. od osoby. Zapisy: e.krawczyk@bezmiar.org lub nr tel. 668 724 699.


Organizatorzy: Fundacja BezMiar i Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę