Zbadaj się w mammobusie

Skomentuj (11)

Na kazimierskim rynku w poniedziałek 22 października pojawi się mammobus. Będzie wiec okazja, by wykonać refundowane badanie mammograficzne. Wczesne wykrycie choroby daje pewność jej wyleczenia. Zarejestruj się, a także swoją przyjaciółkę!

Mammobus po raz kolejny odwiedzi w najbliższym czasie powiat puławski. W poniedziałek 22 października stanie na kazimierskim rynku. Warto skorzystać z okazji i wykonać badanie mammograficzne – zwłaszcza, że u pań w wieku 50 – 69 lat jest ono bezpłatne – refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia co dwa lata.

- W tym wieku panie są szczególnie narażone na zachorowanie na raka piersi. Jednak wczesne jego wykrycie gwarantuje niemal 100 % pewności na wyleczenie choroby, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne oraz samobadanie piersi – mówi Agata Jabłonowska z FADO Centrum Usług Medycznych. - Mimo, iż mammobus już po raz kolejny odwiedzi powiat puławski, a Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi trwa już kilka lat, przebadanie wśród pań nadal nie jest zadowalające – 44% mieszkanek powiatu wykonało do tej pory badanie mammograficzne, dlatego bardzo zależy nam na poinformowaniu pań, które jeszcze mogłyby wykonać badanie.

Żeby wziąć udział w badaniu, należy się wcześniej zarejestrować. Jak to zrobić? Należy zadzwonić pod nr tel. 801 080 007 lub 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20, w sobotę i niedzielę 9-15. Rejestracji można dokonać również na stronie internetowej: www.fado.pl/rejestracja-mammografia.

Badania wykonywane będą także w innych miejscowościach powiatu puławskiego:

•    Końskowola – 23 października przy Gminnym Ośrodku Kultury
•    Kurów – 24 października przy Urzędzie Gminy
•    Wąwolnica – 25 października przy Ochotniczej Straży Pożarnej
•    Nałęczów – 26 października przy Ośrodku Zdrowia, ul. Kolejowa 7

Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!

 

Fot. Z archiwum FADO
Centrum Usług Medycznych

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • mammograff
  Drogie Panie najlepszymi diagnostami jeśli chodzi o zmiany "w piersiach" są Wasi mężczyźni. To fakt więc dajcie się im często badać ;) Przyjemne z pożytecznym :)
 • lola
  Mammobusy to porażka,zazwyczaj żle wychodzi wynik,po wielu nerwach i nieprzespanych nocach,kolejnych bardziej szczegółowych badaniach okazuje się ,że wyszystko ok,nie ma żadnych zmian.....pacjentka niepotrzebnie sie denerwowała. czyli albo sprzęt do kitu,albo obsługa słaba...albo nie potrafią opisać dobrze tych zdjęć.
 • kobieta
  Andrzej i mieli rację bo to dla kobiet
 • pijany znad Grodarza
  a piers pokazałeś?
 • Andrzej
  ... a w dodatku nie wpuścili mnie do środka, skandal.
 • pijany znad Grodarza
  a niby, od kiedy : było, jest i bedzie, za darmo. Swoja drogą, ciekawe czy ten Nasz mammobus ma odpowiedni certyfikat i ile NFZ na nie łoży. Jak pamietam, w roku ubiegłym okazało sie, że chyba połowa z nich, to wielki PIC.
 • mieszkanka
  oni biorą za to kasę i to na prawde nie małą.Robia byle jak, liczy sie tylko sztuka!
 • mieszkanka
  ja tam wole usg niż mommogarfie
 • Genowefa
  Trzeba się badać , ale kobiety nie lubią mammografii! Nic mi nie dolega więc po co ?Potem kierują na USG, do onkologa, zawracanie głowy...pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze...a na koniec wychodzi , że nic nie było..
 • Patrycja
  Robiłam badania 2 lata temu w Kazimierzu.Do tej pory nie otrzymałam wyników.W tym roku byłam w ODR w Puławach.Szybko , sprawnie , wynik na 2 -gi dzień.
 • doktor
  Badania w mammobusach są guzik warte- giną zdjęcia, są powtarzane badania ze względu na jakość otrzymywanych obrazów.Wybór oczywiście należy do pacjentki. Niewątpliwie duża dogodność - nie trzeba daleko jechać !Problemy zaczynają się do momentu otrzymania wyników badania.POWODZENIA !

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę