Październik miesiącem walki z rakiem piersi!

Skomentuj (1)

Zbliża się październik, czyli miesiąc walki z rakiem piersi. Bezpłatne badania mammograficzne będą prowadzone także w Kazimierzu Dolnym. Zarejestruj się już dziś.

Mammografia trwa zaledwie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich: po dwie projekcje każdej piersi. Pozwala to na rozpoznanie i wykrycie tak zwanych zmian bezobjawowych, czyli guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi w bardzo wczesnym etapie rozwoju - wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę czy lekarza, co istotnie zwiększa szansę na wyleczenie.

W chwili obecnej mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi. Niestety dane są bezlitosne. Bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi poddała się mniej niż połowa polskich kobiet.  Jak więc zachęcić panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi? Czy argument, że jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek jest niewystarczający?

- Może miesiąc walki z rakiem piersi okaże się dla pań odpowiednim czasem do zgłoszenia się na badanie, pomoże przełamać lęk i zyskać spokój o swoje zdrowie? – piszą organizatorzy akcji i tym samym zachęcają wszystkie kobiety do wzięcia udziału w badaniach. – Lux Med Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie. 

Mammobusy będą jeździły po całej Polsce. Pojawią się one także w naszym regionie: w Żyrzynie, Końskowoli, Nałęczowie, Kurowie oraz w Kazimierzu Dolnym.

W Miasteczku badanie będzie można wykonać we wtorek, 11 października przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej ul. Senatorska 23.

 Co należy zrobić przed zgłoszeniem się do mammobusa? To zależy od naszego wieku.

Badaniom bezpłatnym w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą się poddać panie w wieku 50 – 69 lat. W tym przypadku mammografia refundowana jest kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Kolejne grupy kobiet to panie w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat. Te badania są realizowane w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich i wymagane jest skierowanie lekarskie.

Zanim zgłosimy się na badania, musimy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • Adam Gorgoń
  Serdecznie zapraszam na badania mammograficzne i USG do naszych ośrodków:
  ODR Puławy, ul.Wróblewskiego 18, tel 81 8873084
  codziennie w godz 9 -17,
  ODR Opole Lubelskie, ul.T.Kościuszki 10B, tel. 81 820 10 17
  codziennie w godz. 9 - 17,
  Bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 NFZ
  Badania USG piersi, z dopłatą 20 zł - Program Różowa wstążeczka
  od 1 do 31 października
  Badania mammograficzne w formie cyfrowej, wyniki na drugi dzień
  Serdecznie zapraszam
  Zbigniew Wacławski

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę