Zbadaj się w mammobusie

Skomentuj (11)

Na kazimierskim rynku w poniedziałek 22 października pojawi się mammobus. Będzie wiec okazja, by wykonać refundowane badanie mammograficzne. Wczesne wykrycie choroby daje pewność jej wyleczenia. Zarejestruj się, a także swoją przyjaciółkę!

Mammobus po raz kolejny odwiedzi w najbliższym czasie powiat puławski. W poniedziałek 22 października stanie na kazimierskim rynku. Warto skorzystać z okazji i wykonać badanie mammograficzne – zwłaszcza, że u pań w wieku 50 – 69 lat jest ono bezpłatne – refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia co dwa lata.

- W tym wieku panie są szczególnie narażone na zachorowanie na raka piersi. Jednak wczesne jego wykrycie gwarantuje niemal 100 % pewności na wyleczenie choroby, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne oraz samobadanie piersi – mówi Agata Jabłonowska z FADO Centrum Usług Medycznych. - Mimo, iż mammobus już po raz kolejny odwiedzi powiat puławski, a Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi trwa już kilka lat, przebadanie wśród pań nadal nie jest zadowalające – 44% mieszkanek powiatu wykonało do tej pory badanie mammograficzne, dlatego bardzo zależy nam na poinformowaniu pań, które jeszcze mogłyby wykonać badanie.

Żeby wziąć udział w badaniu, należy się wcześniej zarejestrować. Jak to zrobić? Należy zadzwonić pod nr tel. 801 080 007 lub 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20, w sobotę i niedzielę 9-15. Rejestracji można dokonać również na stronie internetowej: www.fado.pl/rejestracja-mammografia.

Badania wykonywane będą także w innych miejscowościach powiatu puławskiego:

•    Końskowola – 23 października przy Gminnym Ośrodku Kultury
•    Kurów – 24 października przy Urzędzie Gminy
•    Wąwolnica – 25 października przy Ochotniczej Straży Pożarnej
•    Nałęczów – 26 października przy Ośrodku Zdrowia, ul. Kolejowa 7

Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!

 

Fot. Z archiwum FADO
Centrum Usług Medycznych

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • mammograff
  Drogie Panie najlepszymi diagnostami jeśli chodzi o zmiany "w piersiach" są Wasi mężczyźni. To fakt więc dajcie się im często badać ;) Przyjemne z pożytecznym :)
 • lola
  Mammobusy to porażka,zazwyczaj żle wychodzi wynik,po wielu nerwach i nieprzespanych nocach,kolejnych bardziej szczegółowych badaniach okazuje się ,że wyszystko ok,nie ma żadnych zmian.....pacjentka niepotrzebnie sie denerwowała. czyli albo sprzęt do kitu,albo obsługa słaba...albo nie potrafią opisać dobrze tych zdjęć.
 • kobieta
  Andrzej i mieli rację bo to dla kobiet
 • pijany znad Grodarza
  a piers pokazałeś?
 • Andrzej
  ... a w dodatku nie wpuścili mnie do środka, skandal.
 • pijany znad Grodarza
  a niby, od kiedy : było, jest i bedzie, za darmo. Swoja drogą, ciekawe czy ten Nasz mammobus ma odpowiedni certyfikat i ile NFZ na nie łoży. Jak pamietam, w roku ubiegłym okazało sie, że chyba połowa z nich, to wielki PIC.
 • mieszkanka
  oni biorą za to kasę i to na prawde nie małą.Robia byle jak, liczy sie tylko sztuka!
 • mieszkanka
  ja tam wole usg niż mommogarfie
 • Genowefa
  Trzeba się badać , ale kobiety nie lubią mammografii! Nic mi nie dolega więc po co ?Potem kierują na USG, do onkologa, zawracanie głowy...pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze...a na koniec wychodzi , że nic nie było..
 • Patrycja
  Robiłam badania 2 lata temu w Kazimierzu.Do tej pory nie otrzymałam wyników.W tym roku byłam w ODR w Puławach.Szybko , sprawnie , wynik na 2 -gi dzień.
 • doktor
  Badania w mammobusach są guzik warte- giną zdjęcia, są powtarzane badania ze względu na jakość otrzymywanych obrazów.Wybór oczywiście należy do pacjentki. Niewątpliwie duża dogodność - nie trzeba daleko jechać !Problemy zaczynają się do momentu otrzymania wyników badania.POWODZENIA !

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę