Zapraszamy na Święto Jesieni

Skomentuj (4)

Już po raz jedenasty na błoniach przed Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym 27 września odbędzie się plenerowa wystawa „Z lasów, pól i ogrodów”. Kazimierskie Święto Jesieni to pierwszy znak, że lato wprawdzie odeszło, ale w Miasteczku zaczyna się najpiękniejszy czas polskiej złotej jesieni.

Jak co roku wystawa „Z lasów, pól i ogrodów”, prezentująca warzywa, owoce, kwiaty, grzyby, a także miody, domowe przetwory i potrawy tradycyjnej kuchni będzie zasadniczym punktem kazimierskiego Święta Jesieni. Będzie to okazja nie tylko do podziwiania darów jesieni, ale także do ich nabycia czy degustacji. Nie zabraknie także wyrobów ludowego rękodzieła i muzyki lubelskich kapel.

Święto Jesieni, nawiązując do tradycji dożynek, jest znakomitą okazją do promocji terenów wiejskich oraz do podzielenia się zasobami swych spiżarni, piwnic i spichlerzy. Organizatorzy – Muzeum Przyrodnicze i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli – czekają do 23 września na zgłoszenia wszystkich chętnych do wzięcia udziału w imprezie pod nr telefonu (081 8810326) lub pod adresem mailowym:  przyrodnicze@kazimierz-muzeum.pl . Więcej szczegółów – tutaj.

Kazimierczaków i gości zapraszamy na wystawę przed Muzeum Przyrodniczym, które w ten dzień można zwiedzić nieodpłatnie.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Pokaż stopkę