Święto Jesieni 2006

Skomentuj (4)
W niedzielę 24 września 2006 r. Muzeum Przyrodnicze  w Kazimierzu Dolnym wspólnie z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli już po raz ósmy organizować będzie imprezę pod hasłem "Święto Jesieni".

Wzorem lat ubiegłych w ramach Święta odbędzie się plenerowa wystawa warzyw, owoców, kwiatów, grzybów, a także miodów, domowych przetworów i potraw tradycyjnej kuchni, zatytułowana „Z lasów, pól i ogrodów”. Oprócz samej prezentacji przewiduje się degustację i drobną sprzedaż. Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają także twórców ludowych.

„Święto Jesieni” to również okazja do prezentacji agroturystycznych kwater i ekologicznych gospodarstw. Przewiduje się, że w wystawie weźmie udział około 80 wystawców z terenu całej Lubelszczyzny. Miejscem imprezy jak co roku będzie ogród i najbliższe otoczenie Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54, a w razie deszczu spichlerz oraz  tzw. dom wójtowski z Modliborzyc.

W tym roku „Święto Jesieni” rozpocznie msza święta w kazimierskiej Farze o godzinie 9.00. Następnie z kościoła wszyscy chętni udadzą się w stronę Muzeum Przyrodniczego, gdzie od godz. 10.30 wystawcy będą prezentować swoje wyroby i tegoroczne plony.
 
Przedsięwzięcie będzie dotowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, a jego sponsorem są Zakłady Azotowe “PUŁAWY” S.A.

Bliższych informacji udzielane są pod nr tel. (0-81) 8810 326.

www.muzeumnadwislanskie.pl

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę