Święto Jesieni

Skomentuj (1)
W niedzielę 23 września 2007 r. Muzeum Przyrodnicze, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym wspólnie z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli już po raz dziewiąty organizują imprezę pod hasłem "Święto Jesieni".
Wzorem lat ubiegłych w ramach "Święta Jesieni" odbędzie się plenerowa wystawa zatytułowana „Z lasów, pól i ogrodów”, prezentująca warzywa, owoce, kwiaty, grzyby, a także miody, domowe przetwory i potrawy tradycyjnej kuchni. Oprócz samej prezentacji przewidziana jest degustacja i drobna sprzedaż. Do udziału w imprezie zostali także zaproszeni ludowi twórcy i muzykanci.

“Święto Jesieni”, nawiązując do tradycji dożynek, jest znakomitą okazją do promocji terenów wiejskich oraz do podzielenia się zasobami swych spiżarni, piwnic i spichlerzy.

Miejscem imprezy będzie ogród i najbliższe otoczenie Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54 (a w razie deszczu spichlerz oraz tzw. dom wójtowski z Modliborzyc).

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału proszeni są o kontakt telefoniczny z Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym w terminie do 19 września br. Organizatorzy oczekują, że wystawcy zapewnią sobie we własnym zakresie wyposażenie stoisk (stoły, krzesła, ewentualne zadaszenie). Nie zapewniają także dostępu do źródła prądu. Opłata za udział w wystawie wynosi 10 zł od stoiska (płatne na miejscu). Podczas zapisów od każdego wystawcy organizatorzy przyjmują po 1 upominku przeznaczonym na konkursowe nagrody.

W programie:

9:00 - Msza św. - Kościół Farny
10:30 - 16:00 - Wystawa - Muzeum Przyrodnicze
źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • AU (gość)
    Bedzie i powinna byc to udana impreza
    Jak uczesnicy zaprezenuja swe dary - plony swojej pracy
    w formie wiencow wianuszkow stroikow - w wielkoscia kszaltach przeroznych,
    w barwnych kolorach , a to co nie da sie ni jak powplatac to prezentowac to w pieknych koszach koszyczkach i kobialkach .....kramy , kramiki pieknie stroic - wystrzegac sie plastykowych plastykow to nie przystoi . A jeszcze piekniej bylo by , gdyby w strojach ludowych danej WSI panstwo sie wszyscy pokazali - napewno bylo by to ODSIETNIE I OKAZALE ........... POZDRAWIAM BO KOCHAM POLSKA WIES :)

Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę