Zapisz się na I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II

Skomentuj (18)

Ruszyły zapisy do I Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II. Biegaczy poprowadzi lider legendarnej Budki Suflera Krzysztof Cugowski.

Maj w Kazimierzu upłynie pod znakiem biegania. W pierwszej połowie tego miesiąca rozegrane zostaną aż dwie imprezy biegowe: 11 maja szkolne Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego i 15 maja organizowany po raz pierwszy Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II.

Bieg papieski rozegrany zostanie na dystansie 10 km. Jego trasa prowadzić będzie z Rynku nad Wisłę w kierunku promu, potem w górę do Słonecznej i Czerniaw, ulicą Kwaskowa Góra i Dołami aż do Korzeniowego Dołu, w okolicy którego zlokalizowany będzie punkt mierzenia czasu. Tam zawodnicy zawrócą i Dołami, Szkolną, Lubelską wrócą na Rynek. Biegaczy prowadzić będzie jako forpoczta lider legendarnej Budki Suflera Krzysztof Cugowski, który już potwierdził swój udział w imprezie.

Start biegu planowany jest około godziny 13.30. Wcześniej odbędą się koncerty kazimierskich zespołów muzycznych.

Swój akces do biegu można zgłosić na stronie http://frslublin.pl/biegkazimierski/index.php.

Za zapisy on-line i pomiar czasu na zawodach odpowiada Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie. Organizatorem głównym imprezy jest DEM’a Promotion Polska – jedna z największych i najdłużej działających agencji marketing services w Polsce.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • MACPOL
  Do Biegu Papieskiego pozostało 60 dni! Na liście startowej już 162 nazwiska... zapisujcie się, przybywajcie, biegajcie...
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem portalu.
 • poldek
  Mam mdłości od tej nowej religijności.
  Bez kropidła już nic się nie da zrobić.
  Wkrótce zamiast skoku w dal będzie tylko skok na kasę im. o.R.
 • MACPOL
  Na liście startowej naszego Biegu Papieskiego przedstawiciele już 54 miejscowości!!!
  • kompleks malomiasteczkowy
   popadles w stan ekstazy czy czekasz do 66
 • MACIEJ POLKOWSKI
  To nie ten Cugowski, ale doskonale wszystkim znany wspaniały artysta Krzysztof Cugowski. Jak go znam wystarczy przyklęknąć!
 • parafianin
  Ten Cugowski to namiestnik JP II na gmine, pytanie - musze przykleknac gdy bedzie pozdrawial z limuzyny i czy trzeba sie przezegnac? Czy tylko uklonic z czapka w reku wystarczy?
  • gimnastyk
   Wystarczy się rozpędzić i głową o ścianę. Tudzież, jak mówią gimnazjaliści:"Pozdro i poćwicz!!!!!"
  • parafianin
   gimastyk - dlaczego tak agresywnie sie zwracasz? Milosci bozej w tobie malo? Ja sie pytam bowiem nie rozumiem. Bieg pod patronatem imienia JP II ma prowadzic Cugowski z kabrioletu i pozdrawiac widzow, nie znam wszystkich biskupow ani bogoslawionych wiec nie wiem jak mam sie zachowac. Nie chce urazac niczyich uczuc religijnych. Teraz pisze tu niejaki Polkowski, ze ten Cugowski to wielki artysta, ja nie orientuje sie w malarzach kazimierskich i nie wiem kto z nich wielki, a ko na oltarze wyniesion, bedzie. Jestem czlowiek wioskowy i prosze nie kpic.
  • pijany znad Grodarza
   Cugowskiego łatwo rozpoznasz. Ponoć w reku będzie trzymal " Goscia Niedzielnego" albo
   Do Rzeczy"
 • MACIEJ POLKOWSKI
  Rodzaj samochodu "drogi pijany znad..." zależy od pogody. Mili memu sercu Kazimierzacy nie dajcie się wyprzedzać w zapisach do biegu innym z całego kraju. Dzisiaj przejrzałem listy startowe i ze smutkiem zobaczyłem, że jeno dwie osoby są z Kazimierza. Ci to odważni to Pani Jolanta Szymańska i Pan Jarek Bartoszek. Apeluję do reszty - Kaziu P. oraz inni nie zwlekajcie, bo już dzisiaj zapisało się 120 biegaczek i biegaczy. Ruszyła zatem lawina zgłoszeń, a potem mogą być kłopoty.
 • pijany znad Grodarza
  " Biegaczy prowadzić będzie jako forpoczta lider legendarnej Budki Suflera Krzysztof Cugowski, który już potwierdził swój udział w imprezie. "
  W kabriolecie otwartym, kabriolecie zakrytym , czy ........ ?.
 • kibic k
  Jaki jest związek patrona biegu z miejscem, tematem, uczestnikami, organizatorami czy celem imprezy?
  • II sort kazimierzkow
   nad odpowiedzia pracuje juz kazimierski klub inteligencji katolickiej w pelnym skladzie, cierpliowsci
  • Redakcja
   Jan Paweł II jest od 1998 r. honorowym obywatelem Kazimierza: http://www.kazimierzdolny.pl/news/kazimierzanie_z_papiezem/412.html
  • pijany znad Grodarza
   " w zdrowym ciele zdrowy DUCH"
  • Cooper
   A jaki jest związek testu Coopera z Kazimierzem Dolnym? Pewnie podobny.
  • ;-)
   Kazimierski kogut też ma kooper.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę