Zagrali po raz siódmy

zobacz więcej (18)

Po raz siódmy zagrali w Turnieju Oldbojów im. Kazimierza Górskiego w Kazimierzu Dolnym. Niedostatki aury rekompensowały emocje!

Na boisku nad Wisłą w sobotę rywalizowało 10 drużyn oldbojów: Oldboje Kazimierz Dolny, TKKF Puławy, Drużyna TVP, Lotnicy Wawer Warszawa, Policja Puławy, Pisarze Polscy, Orlik Opole Lubelskie, Plener Parchatka, Drużyna z Ukrainy oraz MEZAP Grupa Mostostal Puławy.

- Drużyny bardzo chętnie do nas przyjeżdżają, w tym roku mamy dwie drużyny nowe, nie dojechała jednak niestety drużyna z Ukrainy – mówi jeden z organizatorów prowadzący imprezę Cezary Wojtanowicz. – Jest też coraz więcej sponsorów turnieju. Wszyscy zrozumieli, że pomagamy chorym dzieciom na adrenoleukodystrofię i nie tylko. Pieniądze są przekazywane na lubelską Fundację Oswoić los i na Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, które wspomagają leczenie dzieci na ALD i nie tylko. Żeby sobie wyobrazić, jaki jest koszt leczenia takiego dziecka, przytoczę przykład, że podczas jednego z turniejów zebraliśmy 10 tys. zł – jak na organizację naszego turnieju to było naprawdę dużo – a i tak, żeby kupić specjalistyczny wózek dla Frania rodzice musieli dołożyć jeszcze 2,5 tys. Ile zbierzemy w tym roku, podamy pod koniec tygodnia.

Okazją do zbiórki były rozgrywki sportowe, które dostarczały wielu emocji rekompensując niedostatki pogody.

- Fantastyczne emocje, fantastyczne idea turnieju! Może tylko pogoda mogłaby być lepsza, a poza tym wszystko fantastyczne – mówi Mirosław Samosiuk z kapeli Czeremszyna – jednego z najlepszych muzycznie i najbardziej oryginalnych zespołów muzyki folk w Polsce, który w sobotę zamienił ogromną basbałałajkę na… piłkę! – Jestem tu pierwszy raz z reprezentacją pisarzy i na pewno nie ostatni. Życzę powodzenia w takich inicjatywach!

- Turniej ten pokazuje, że piłka jest dla wszystkich. Grają tu wszyscy – od pisarzy zaczynając na policjantach kończąc – mówi Dariusz Górski, syn słynnego trenera polskiej reprezentacji Kazimierza Górskiego, który bardzo lubił do Kazimierza przyjeżdżać. – Byliśmy tu dwukrotnie także z Orłami Górskiego 15 – 17 lat temu. To już byli odboje. Dziękuję organizatorom, że podtrzymują tę tradycję, bo warto.

Ostatecznie wygrała Parchatka Plener, która w finałowym meczu pokonała drużynę TVP 1:0.

Emocjom sportowym towarzyszyły jak co roku licytacja różnych przedmiotów i atrakcji oraz koncert zakopiańskiego zespołu Krywań.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę