Zagrali po raz siódmy

zobacz więcej (18)

Po raz siódmy zagrali w Turnieju Oldbojów im. Kazimierza Górskiego w Kazimierzu Dolnym. Niedostatki aury rekompensowały emocje!

Na boisku nad Wisłą w sobotę rywalizowało 10 drużyn oldbojów: Oldboje Kazimierz Dolny, TKKF Puławy, Drużyna TVP, Lotnicy Wawer Warszawa, Policja Puławy, Pisarze Polscy, Orlik Opole Lubelskie, Plener Parchatka, Drużyna z Ukrainy oraz MEZAP Grupa Mostostal Puławy.

- Drużyny bardzo chętnie do nas przyjeżdżają, w tym roku mamy dwie drużyny nowe, nie dojechała jednak niestety drużyna z Ukrainy – mówi jeden z organizatorów prowadzący imprezę Cezary Wojtanowicz. – Jest też coraz więcej sponsorów turnieju. Wszyscy zrozumieli, że pomagamy chorym dzieciom na adrenoleukodystrofię i nie tylko. Pieniądze są przekazywane na lubelską Fundację Oswoić los i na Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, które wspomagają leczenie dzieci na ALD i nie tylko. Żeby sobie wyobrazić, jaki jest koszt leczenia takiego dziecka, przytoczę przykład, że podczas jednego z turniejów zebraliśmy 10 tys. zł – jak na organizację naszego turnieju to było naprawdę dużo – a i tak, żeby kupić specjalistyczny wózek dla Frania rodzice musieli dołożyć jeszcze 2,5 tys. Ile zbierzemy w tym roku, podamy pod koniec tygodnia.

Okazją do zbiórki były rozgrywki sportowe, które dostarczały wielu emocji rekompensując niedostatki pogody.

- Fantastyczne emocje, fantastyczne idea turnieju! Może tylko pogoda mogłaby być lepsza, a poza tym wszystko fantastyczne – mówi Mirosław Samosiuk z kapeli Czeremszyna – jednego z najlepszych muzycznie i najbardziej oryginalnych zespołów muzyki folk w Polsce, który w sobotę zamienił ogromną basbałałajkę na… piłkę! – Jestem tu pierwszy raz z reprezentacją pisarzy i na pewno nie ostatni. Życzę powodzenia w takich inicjatywach!

- Turniej ten pokazuje, że piłka jest dla wszystkich. Grają tu wszyscy – od pisarzy zaczynając na policjantach kończąc – mówi Dariusz Górski, syn słynnego trenera polskiej reprezentacji Kazimierza Górskiego, który bardzo lubił do Kazimierza przyjeżdżać. – Byliśmy tu dwukrotnie także z Orłami Górskiego 15 – 17 lat temu. To już byli odboje. Dziękuję organizatorom, że podtrzymują tę tradycję, bo warto.

Ostatecznie wygrała Parchatka Plener, która w finałowym meczu pokonała drużynę TVP 1:0.

Emocjom sportowym towarzyszyły jak co roku licytacja różnych przedmiotów i atrakcji oraz koncert zakopiańskiego zespołu Krywań.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę