Zabierz dziecko na Pastelkowe opowieści

Książki kontrastowe, dźwiękonaśladowcze i z okienkami, lalka teatralna typu muppet oraz ciekawe warsztaty i animacje. Wszystko przygotowane z myślą o dzieciach. W kazimierskiej bibliotece już niebawem pojawi się Fundacja – ależ Gustawie z „Pastelkowymi opowieściami.”

Masz małe dziecko, które dotychczas nie korzystało z biblioteki lub bywało w niej sporadycznie? A może znasz takiego malucha? Jeśli tak, rezerwuj sobie czas na sobotnie przedpołudnie. W kazimierskiej bibliotece pojawią się niecodzienni goście, którzy zaprezentują młodym czytelnikom “Pastelkowe opowieści”. Co to takiego? To projekt Fundacji – ależ Gustawie, którego głównym celem jest poprawa dostępu do książek, wzmocnienie kulturotwórczej roli bibliotek. Zadanie będzie realizowane na terenie 12 bibliotek publicznych zlokalizowanych w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. W Kazimierzu Dolnym również.

Do udziału w wydarzeniu zapraszani są wszyscy mieszkańcy, w szczególności dzieci. Jak zapowiadają organizatorzy, mile widziane będą dzieci w towarzystwie mamy, taty, babci czy dziadka. Najbardziej podczas spotkań dla najmłodszych dzieci, żeby mogły oswoić się z przestrzenią biblioteki.

- Planujemy nietypowe dostosowane do wieku dzieci oprowadzanie po bibliotece, prezentację książek dla najmłodszych: książki kontrastowe, dźwiękonaśladowcze, z okienkami, książek z serii "Czytam sobie", zabawy z wykorzystaniem stworzonych na potrzeby zadania książek sensorycznych, które po realizacji zadania pozostaną w bibliotekach, wspólne czytanie klasyki polskiej i światowej literatury dziecięcej – piszą realizatorzy projektu. - Przewodnikiem po bibliotece, przy wsparciu pracowników, będzie duża pluszowa lalka teatralna typu muppet – Pastelek. Chcemy zachęcać opiekunów dzieci do czytania im książek od najmłodszych lat.

W gminie Kazimierz Dolny odbędą się w sumie cztery spotkania: dwa w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu, oddziale Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki oraz dwa w filii tejże biblioteki, w Bochotnicy. W tych spotkaniach, które zaplanowano na dni powszednie wezmą udział grupy zorganizowane, natomiat na spotkanie sobotnie organizatorzy zapraszają gości indywidualnych.

- Zasadniczymi elementami wydarzeniami zadania będą warsztaty z zakresu sensoplastyki oraz  oprowadzanie po bibliotece dostosowane do wieku odbiorców – piszą realizatorzy projektu. -Dla zorganizowanych grup szkolnych odbędzie się spotkanie z Ewą Gałat autorką książki “Pastelkowe bajeczki”, podczas którego autorka, w towarzystwie pluszowego Pastelka (lalki teatralnej typu muppet) opowie dzieciom o procesie powstawania książki i przeczyta wybraną bajkę. Spotkanie będzie również pretekstem do rozmowy o literaturze dla dzieci i o możliwościach, jakie daje im lokalna biblioteka.

W programie:
21 listopada, czwartek/Miejsce: Filia w Bochotnicy (ul. Kazimierska 16)
Godz.: 11:00 – 15:00 – warsztaty i animacje
Godz.: 10:00 - 10:45  - spotkanie autorskie

22 listopada, piątek/Miejsce: Filia w Bochotnicy (ul. Kazimierska 16)
Godz.: 11:00 – 15:00 – warsztaty i animacje
Godz.: 10:00 - 10:45 - spotkanie autorskie

23 listopada, sobota/Miejsce: Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 32/34)
Godz.: 9:00 – 13:00 – warsztaty i animacje
Godz.: 11:00 - 11:45  - spotkanie autorskie

25 listopada, poniedziałek/Miejsce: Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 32/34)
Godz.: 9:00 – 13:00 – warsztaty i animacje
Godz.  10:45 - 11:30  - spotkanie autorskie

Zadanie „Pastelkowe opowieści” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę