Zabierz dziecko na Pastelkowe opowieści

Książki kontrastowe, dźwiękonaśladowcze i z okienkami, lalka teatralna typu muppet oraz ciekawe warsztaty i animacje. Wszystko przygotowane z myślą o dzieciach. W kazimierskiej bibliotece już niebawem pojawi się Fundacja – ależ Gustawie z „Pastelkowymi opowieściami.”

Masz małe dziecko, które dotychczas nie korzystało z biblioteki lub bywało w niej sporadycznie? A może znasz takiego malucha? Jeśli tak, rezerwuj sobie czas na sobotnie przedpołudnie. W kazimierskiej bibliotece pojawią się niecodzienni goście, którzy zaprezentują młodym czytelnikom “Pastelkowe opowieści”. Co to takiego? To projekt Fundacji – ależ Gustawie, którego głównym celem jest poprawa dostępu do książek, wzmocnienie kulturotwórczej roli bibliotek. Zadanie będzie realizowane na terenie 12 bibliotek publicznych zlokalizowanych w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. W Kazimierzu Dolnym również.

Do udziału w wydarzeniu zapraszani są wszyscy mieszkańcy, w szczególności dzieci. Jak zapowiadają organizatorzy, mile widziane będą dzieci w towarzystwie mamy, taty, babci czy dziadka. Najbardziej podczas spotkań dla najmłodszych dzieci, żeby mogły oswoić się z przestrzenią biblioteki.

- Planujemy nietypowe dostosowane do wieku dzieci oprowadzanie po bibliotece, prezentację książek dla najmłodszych: książki kontrastowe, dźwiękonaśladowcze, z okienkami, książek z serii "Czytam sobie", zabawy z wykorzystaniem stworzonych na potrzeby zadania książek sensorycznych, które po realizacji zadania pozostaną w bibliotekach, wspólne czytanie klasyki polskiej i światowej literatury dziecięcej – piszą realizatorzy projektu. - Przewodnikiem po bibliotece, przy wsparciu pracowników, będzie duża pluszowa lalka teatralna typu muppet – Pastelek. Chcemy zachęcać opiekunów dzieci do czytania im książek od najmłodszych lat.

W gminie Kazimierz Dolny odbędą się w sumie cztery spotkania: dwa w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu, oddziale Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki oraz dwa w filii tejże biblioteki, w Bochotnicy. W tych spotkaniach, które zaplanowano na dni powszednie wezmą udział grupy zorganizowane, natomiat na spotkanie sobotnie organizatorzy zapraszają gości indywidualnych.

- Zasadniczymi elementami wydarzeniami zadania będą warsztaty z zakresu sensoplastyki oraz  oprowadzanie po bibliotece dostosowane do wieku odbiorców – piszą realizatorzy projektu. -Dla zorganizowanych grup szkolnych odbędzie się spotkanie z Ewą Gałat autorką książki “Pastelkowe bajeczki”, podczas którego autorka, w towarzystwie pluszowego Pastelka (lalki teatralnej typu muppet) opowie dzieciom o procesie powstawania książki i przeczyta wybraną bajkę. Spotkanie będzie również pretekstem do rozmowy o literaturze dla dzieci i o możliwościach, jakie daje im lokalna biblioteka.

W programie:
21 listopada, czwartek/Miejsce: Filia w Bochotnicy (ul. Kazimierska 16)
Godz.: 11:00 – 15:00 – warsztaty i animacje
Godz.: 10:00 - 10:45  - spotkanie autorskie

22 listopada, piątek/Miejsce: Filia w Bochotnicy (ul. Kazimierska 16)
Godz.: 11:00 – 15:00 – warsztaty i animacje
Godz.: 10:00 - 10:45 - spotkanie autorskie

23 listopada, sobota/Miejsce: Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 32/34)
Godz.: 9:00 – 13:00 – warsztaty i animacje
Godz.: 11:00 - 11:45  - spotkanie autorskie

25 listopada, poniedziałek/Miejsce: Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 32/34)
Godz.: 9:00 – 13:00 – warsztaty i animacje
Godz.  10:45 - 11:30  - spotkanie autorskie

Zadanie „Pastelkowe opowieści” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę