Z kolędą na Górach

Skomentuj (2)

Z kolędą, dobrym słowem, żartem i piosenką mali kolędnicy z Gminnego Zespołu Szkół odwiedzali domy na kazimierskich Górach. Wszędzie podejmowani byli z wielką życzliwością.

To byli prawdziwi kolędnicy. Kolorowi, radośni. Śpiewali, żartowali, recytowali z prawdziwą swadą i zacięciem.

Może kolędę tu dostaniemy?
Jak nam nie dadzą, to odejdziemy
I będziemy rozgłaszali,
Że tu skąpcy nic nie dali!

Rymowanka ta, powtarzana u progu wielu domów, w tym roku nie znalazła potwierdzenia. Wszędzie gdzie się pojawili mali kolędnicy, witani byli ciepło, z prawdziwą sympatią. Częstowano ich łakociami i chętnie dawano datki.

- Jestem bardzo wdzięczna ludziom, którzy nas w tym roku przyjmowali – mówi Grażyna Kozieł opiekun szkolnego koła Caritas, które w Kazimierzu kolęduje od blisko 15 lat. – W każdym domu spotkaliśmy się z wielką sympatią, zadowoleniem, radością i hojnością.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone dla dzieci potrzebujących z Gminnego Zespołu Szkół. Ze środków pozyskiwanych przez szkolne koło Caritas w ramach zbiórki makulatury, sprzedaży świec wigilijnych czy właśnie kolędy m.in. kupowane są podręczniki i dofinasowane wycieczki szkolne.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Z miasta
    Cóż to za diabeł z rogami i doczepionymi włosami. Naprawdę coraz mniej rozumiem współczesny świat. Nawet Kolęda staję się nieco dziwniejsza. Mimo wszystko Hej Kolęda, Kolęda.
    • Ulka-Kazimierz
      To nie diabeł, tylko diablica. Swoją diablą rolę spełnia na pewno, a o to przecież chodzi. Także w kolędzie ;-)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę