Z miłości do sztuki?

Skomentuj (2)

Kazimierscy policjanci zatrzymali złodzieja obrazów. Mężczyzna trafił za kratki, obrazy na szczęście udało się odzyskać.

W ostatni weekend z jednego z pensjonatów w Kazimierzu skradziono kilka obrazów o łącznej wartości 10 tys. zł. Dzieła przedstawiające widoki Miasteczka zdjęto ze ścian ogólnodostępnego lobby.

Kazimierskim policjantom udało się ustalić sprawcę kradzieży. Okazał się nim 19 – latek z Puław dobrze znany stróżom prawa. W grudniu ubiegłego roku ukradł z szopki miejskiej w Puławach postacie królów. Teraz miłośnik sztuki czeka na proces w policyjnym areszcie.

- Ponad dobę trwało ustalanie jego miejsca pobytu gdyż jak się okazało, młodzieniec sprzedał skradzione dzieła za kilkaset złotych i ruszył „w Polskę”. Nie pobawił się długo, ponieważ został zatrzymany przez kazimierskich funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie – mówi mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach. – Przedstawiono mu zarzut kradzieży, do czego się przyznał i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza
    Widzę bruzdy na czole. Czy zatrzymanie konsultowano z ks. Oko ?
    • Jacek
      A tak poza tym to wszyscy w domu zdrowi?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę