Kąpiel w Wiśle? Niedozwolona

Piękna pogoda i Wisła, która pamięta czasy plażowania nad jej piaszczystymi brzegami, sprzyjają odpoczynkowi nad wodą. Jednak w Kazimierzu kąpiel jest niedozwolona.
Upały przyciągają miłośników kąpieli nad wodę. W Kazimierzu możliwy jest co najwyżej odpoczynek na dzikiej plaży, ale bez możliwości wchodzenia do wody. 
- W  trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej Gminy i turystów odwiedzających nasz region informuję, że we wszystkich otwartych zbiornikach wodnych występujących na terenie Gminy Kazimierz Dolny tj. rzeki Wisła, Bystra, Potok Witoszyński i Grodarz i inne obszary wodne kąpiel jest całkowicie zabroniona – pisze burmistrz Kazimierza. – Woda w tych akwenach nie spełnia podstawowych norm sanitarnych.
Amatorom kąpieli kazimierski magistrat rekomenduje Park Wodny MOSiR w Puławach przy ul. Hauke-Bosaka.
Wisła w Kazimierzu oferuje jeszcze inne możliwości rekreacji: kajaki, statki wycieczkowe, prom czy łódki. Zawsze jednak trzeba pamiętać o bezpieczeństwie.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę