Kąpiel w Wiśle? Niedozwolona

Piękna pogoda i Wisła, która pamięta czasy plażowania nad jej piaszczystymi brzegami, sprzyjają odpoczynkowi nad wodą. Jednak w Kazimierzu kąpiel jest niedozwolona.
Upały przyciągają miłośników kąpieli nad wodę. W Kazimierzu możliwy jest co najwyżej odpoczynek na dzikiej plaży, ale bez możliwości wchodzenia do wody. 
- W  trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej Gminy i turystów odwiedzających nasz region informuję, że we wszystkich otwartych zbiornikach wodnych występujących na terenie Gminy Kazimierz Dolny tj. rzeki Wisła, Bystra, Potok Witoszyński i Grodarz i inne obszary wodne kąpiel jest całkowicie zabroniona – pisze burmistrz Kazimierza. – Woda w tych akwenach nie spełnia podstawowych norm sanitarnych.
Amatorom kąpieli kazimierski magistrat rekomenduje Park Wodny MOSiR w Puławach przy ul. Hauke-Bosaka.
Wisła w Kazimierzu oferuje jeszcze inne możliwości rekreacji: kajaki, statki wycieczkowe, prom czy łódki. Zawsze jednak trzeba pamiętać o bezpieczeństwie.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę