Z Czarną Damą i muszkieterami (video)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (10)

Do Kazimierza powróciły spotkania z książką organizowane specjalnie dla maluchów w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W festiwalową niedzielę dzieciakom czytała Czarna Dama i dowódca siedmiu muszkieterów.

Pub Mars w rynku to miejsce, zda się, wyłącznie dla dorosłych. W niedzielne przedpołudnie opanowali je jednak mali miłośnicy książek. Historie o Czarnej Damie z pobliskiego Janowca i o czarnym kogucie – symbolu Kazimierza czytali osobiście Czarna Dama i dowódca muszkieterów z Stowarzyszenia Bractwa Rycerskiego Ziemi Lubelskiej.

 

Spotkanie było także okazją do poszerzenia wiedzy na temat niezwykłych gości. Dlaczego Czarna Dama straszy? Czy ma suknie w jeszcze innych kolorach? Co jada? No właśnie, co jada? Oczywiście pije czarną kawę, je czarny chleb i… czarny salceson! - Dama jako dobrze wychowana osoba przytakiwała podpowiedziom dzieci…

 

Spotkanie organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Fundacji ABCXXI przez Magdalenę Fijoł koordynatora wojewódzkiego CPCD miało na celu zainteresowanie dzieci i ich rodziców Janowcem – niezwykle ciekawym miejscem, które od Kazimierza dzieli jedynie Wisła, ale łączy prom i łódki. Jest więc zaledwie o dwa kroki stąd.


Impreza nie ograniczała się jednak tylko do czytania. Był czas na pokaz strzelecki, układanie puzzli i pizzę.


Kolejne czytanie, tym razem na ludowo, odbędzie się już 8 lipca w Zagrodowej Osadzie w Uściążu. Polecamy!


"IQ FAMILY" to Klub Rodzin Czytających zarejestrowany w Fundacji ABCXXI Ireny Koźmińskiej - twórczyni ogólnopolskiej i ogólnoeuropejskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i All of Europe Rreads to Kids – mówi Magdalena Fijoł. –  Do klubu mogą zapisywać się rodziny powiatu puławskiego i ryckiego, w których czytanie dzieciom w domu odbywa się przez przynajmniej 20 minut dziennie codziennie. Udział w klubie jest bezpłatny, dobrowolny i apolityczny. Spotkania klubowiczów odbywają się przynajmniej raz w miesiącu i tworzą platformę do wspólnych czytań, edukacyjnych zabaw oraz wychowywaniu w wartościach ponadczasowych. Informacje i zapisy: Magdalena Fijoł tel. 506 152 066, e-mail: magdalenafijol@interia.pl .

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Magdalena
    Dziękuje bardzo :)
    Żałuję tylko, że z powodu choroby mojej córeczki nie mogłam być w Uściążu :( ale wierzę, że wszystko przed nami!!! Czytajmy dzieciom przynajmniej 20 minut dziennie codziennie i spotykajmy się na wspólnych czytaniach :)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę