Poranki - czytanki U Fryzjera

Skomentuj (5)

zobacz więcej (9)

U Fryzjera tej zimy można nie tylko dobrze zjeść i wypić. Słynna kazimierska restauracja oferuje także – i to nie po raz pierwszy – strawę duchową. Po raz pierwszy jednak kieruje swoja ofertę do najmłodszych.

„Poranki – czytanki” to cykl spotkań z książką korespondujący z akcją ”Cała Polska czyta dzieciom”. U Fryzjera dzieciom czytać będą popularni aktorzy. Jako pierwszy wystąpił znany z serialu „Na dobre i na złe” Dariusz Jakubowki, który dzień wcześniej recytował przed podobną publicznością partię narratora w sztuce „O królu Kazimierzu”.

 - Dobierając repertuar na to spotkanie, chciałem, żeby to się i dorosłym jakoś kojarzyło, i dzieciom. Miałem taki zamysł, żeby to była pewna ciągłość – taka, że te same bajki, które kiedyś bawiły dorosłych, na których oni się wychowywali, teraz bawiły ich dzieci. Chciałem, żeby się dzieciaki tak samo bawiły i dorośli się pod nosem uśmiechnęli, odkodowując swoje własne przeżycia związane z tymi bajkami. - powiedział Dariusz Jakubowski.

Bajki Jachowicza, Konopnickiej czy Fredry „Małpa w kąpieli” w wykonaniu artysty spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno dzieci jak i ich rodziców. Tak jak zapowiadano, spotkaniu z książką towarzyszył poczęstunek dla wszystkich słuchaczy – piękny przygotowany specjalnie na tę okazję tort porankowy.

Już wiadomo, że gościem następnego spotkania U Fryzjera będzie Andrzej Zieliński, doktor Pawica z serialu „Na dobre i na złe”.

fot. M. Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • sąsiad (gość)
  Jeżeli się obudzisz z rana...
 • Joana (gość)
  Imreza przygotowana było po mistrzosku! Wspaniała atmosfera, pyszny tort i przede wszystkim rozlegający sie co chwilę głośny śmiech dzieciaków i nieśmiały rodzicieli spowodowały, że już nie mogę doczekać się następnego spotkania. Bardzo to zacnie ze strony wszystkich wspierających tę akcję, bo nie ma nic przyjemniejszego niż taka wszechpanująca radość w niedzielny poranek. Dzięki!!
 • karol (gość)
  Serdeczne gratulacje dla organizatorów i dla wszystkich, którym chciało się chcieć:)

  Nic nie staje się bez przyczyny, podobnie urabianie dziecięcych charakterów, kształtowanie umysłów, uwrażliwianie na drugiego człowieka, wpajanie wartości społecznie akceptowanych jest działem oddziaływań między innymi przez wspólne czytanie, wspólne "bycie razem" z rodzicami

  „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” (Jan Zamoyski)
 • patt (gość)
  brawo za poprzedni wpis AU tak widoczny jest powszechny brak dobrego wychowania i to są skutki tego np w zachowaniu dzieci -młodzieży wszkołach czy wblokowiskach nie mówiąc już o ich przestępczości chociażby ostatnio głośne - maltretowanie bezdomnych
 • AU (gość)
  Tak Tak -- to musialo byc piekne ........ wieklie dzieki dla ludzi ktorzy to robia dla dzieci ........ te buzie usmiechniete :) to zaplata i tak ma byc .......jak wychowany nowe pokolenie taka bedzie,, Polska,, :)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę