Kubańska fiesta z książką

Skomentuj (9)

zobacz więcej (14)

To było jedno z najbardziej gorących spotkań maluchów z książką w Marsie. Energetyzująca salsa, gorąca czekolada z bitą śmietaną, pełna słodkości piniata, gry i zabawy oraz opowieści kubańskiego poety Jose Marti wypełniły kolejną niedzielę pod hasłem „Cala Polska czyta dzieciom”.

W restauracji Mars w rynku zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca tuż przed południem o godzinie 11.00 zbierają się maluchy z rodzicami. To tu Magdalena Fijoł koordynator akcji „Cała Polska czyta dzieciom” organizuje dla nich spotkania z książką. Lektura zawsze jest okazją do innych działań – zabaw plastycznych i ruchowych. Nieodłącznym elementem tych spotkań są także związane tematycznie z czytaną historią pokazy: historyczne, sportowe czy muzyczne. 

Październikowa niedziela z książką dla maluchów w Kazimierzu upłynęła w klimacie gorącego lata. Punktem wyjścia była wierszowana historia kubańskiego poety Jose Marti o dziewczynce imieniem Pilar, która swoje nowe buciki oddała biednej chorej dziewczynce.

Odczytany po hiszpańsku przez Marielę Soria wierszyk, choć smutny, stał się okazją do wesołych zabaw. Dzieci kolorowały buciki i uczyły się wiązać sznurówki. Wiele emocji dostarczyła maluchom zabawa w dopinanie – mimo zawiązanych oczu papierowe buciki znajdowały najczęściej właściwe miejsce, a bosa dziewczynka z plakatu otrzymała pantofelków naprawdę dużo więcej, niż miała nóg!

Zdawałoby się, że ukoronowaniem spotkania będzie jeszcze jeden kubański zwyczaj – pełna słodyczy piniata, która w Kazimierzu przybrała formę górującej nad Miasteczkiem baszty. Ale nie. Był jeszcze energetyzujący pokaz kubańskiej salsy w wykonaniu młodzieży z Akademii Promocji Tańca Kamili i Bartłomieja Rudnych z Puław oraz gorąca czekolada dla każdego dziecka ufundowana przez Halinę Walczak właścicielkę Marsa.

Za miesiąc – w pierwszą niedzielę listopada o godzinie 11.00 – w Marsie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”. Zapraszamy!

 

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • mieszkaniec
  Halinka nie wiesz ta PaNi Mars
 • mentos
  a kto jest ta Halinka??????
 • twix
  ja tez chce podziekowac Halince bylas wspaniala jestes wzorem dla innych naprawde inni powini robic to samo bede na ciebie glosowal
 • manius
  powinnas Nobla za to dostac Halinko brawo brawo moze bys na burmistrza startowala to by wtedy dobrze bylo w Kazimierzu
 • snickers
  dziekujemy ci halinko dziekujemy lzy sie cisna do oczu halinko
 • Kinga
  No to i nasza dwójka dzieci przybędzie na następne czytanie w Kazimierzu Dolnym. Jesteśmy z okolic, dokładnie z Bochotnicy. Spróbuję opowiedzieć jak największej ilości dzieci z okolic. Myślę że reklamę tego wydarzenia trzeba wzmocnić.Pozdrawiam. Gratuluję pomysłu.
 • Beata
  Heleno tak to juz u nas jest , brawa dla Marsa i Halinki za organizację imprezy.
 • Helena
  Szkoda tylko, że na te fajne czytania w ogóle nie przychodzą dzieci z Kazimierza czy terenu gminy. Rodzice nie wiecie co tracicie i co tracą wasze maluchy. Zbawa jest świetna i nic nie kosztuje. Na ostaniej imprezce w Marsie była tylko dwójka miejscowych dzieciaków. Reszta, czyli ok 20 przyjechała z Puław czy Końskowoli. A potem narzekacie, że nic się dla dzieci nie robi. Jak się robi, to nie korzystacie.
 • pijany znad Grodarza
  Brawo. Jeszcze raz, brawo.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę