Wystawa malarstwa Krzyra

zobacz więcej (11)

Jego malarstwo zaskakuje prostotą formy, mocną fakturą, syntetycznym przekazem i dodatkowo nową kolorystyką. Wystawę malarstwa Krzysztofa Raczyńskiego Krzyra można oglądać w Galerii Mit Piwnica.

Historyk, malarz i kolekcjoner dzieł sztuki. Od lat związany z Kazimierzem. Krzysztof Raczyński Krzyr ze swoim malarstwem będzie gościem Galerii Mit Piwnica. Wernisaż wystawy przy ul. Senatorskiej 1 już w sobotę 11 maja o godzinie 12.00.

- Kolorystycznie obrazy Krzyra budowane były przez zestawianie kontrastujących barw, pozornie niewspółgrających ze sobą, lecz dopełniających się, jednak w najnowszych pracach autor zaskakuje zmianą palety – czytamy w zaproszeniu na wystawę. – Kolory są przełamane, stonowane, zdecydowanie zawężona gama jest równie ważne jak grafika obrazu często podkreślona wyraźnymi pociągnięciami pędzla. Malarstwo Krzyra nadal zaskakuje prostotą formy, mocną fakturą, syntetycznym przekazem i dodatkowo nową kolorystyką.

Wystawa Krzyra, którą oglądać możemy do 25 maja, otwiera zainicjowany przez niego cykl „Ars Seniorum”. Następną w tym cyklu będzie ekspozycja najnowszych prac Daniela de Tramecourta, której otwarcie już 25 maja.

 

Skomentuj


Mapa

Galerie

GALERIA MIT


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę