Aktualności dla "Krzysztof Raczyński Krzyr"

Jak sam mówi, w Kazimierzu znalazł się tak, jak każdy inny młody człowiek pod koniec lat 60 – przypadkiem. Ten przypadek przerodził się jednak w fascynację i pasję, która trwa do dziś. Krzysztof Krzyr Raczyński, bo o nim mowa, był gościem sobotniego spotkania w Muzeum Nadwiślańskim.

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na spotkanie z malarzem Krzysztofem Krzyrem Raczyńskim. Rozmowę z artystą poprowadzi Dorota Seweryn-Puchalska z Oddziału Kamienica Celejowska.

Zmarł Daniel de Tramecourt. Kazimierz traci nie tylko artystę, ale również osobę, która swego czasu generowała tutaj życie towarzyskie i kulturalne. Wspomina Krzysztof Raczyński Krzyr.

Jego malarstwo zaskakuje prostotą formy, mocną fakturą, syntetycznym przekazem i dodatkowo nową kolorystyką. Wystawę malarstwa Krzysztofa Raczyńskiego Krzyra można oglądać w Galerii Mit Piwnica.

Wyjątkowy wernisaż

Jest jednym z tych malarzy, którzy Kazimierz Dolny pokochali całym sobą. Nic więc dziwnego, że na wielu jego pracach gości nadwiślańskie Miasteczko. Krzysztof Raczyński Krzyr właśnie tu obchodził swoje 65 urodziny.

Krzysztof Raczyński Krzyr i Galeria Mit Piwnica ul. Senatorska 1 zapraszają na „Małą wystawę z okazji dużej rocznicy” - wernisaż wystawy malarstwa z okazji 65-tych urodzin malarza 11 lutego o godz. 16.00.

Pokaż stopkę