Wystawa bez wernisażu. Luteracki u Grabskich

Bez wernisażu. Bez obecności artysty. Przy obostrzeniach związanych z przejściem całego kraju do strefy czerwonej otwarto sobotę w Galerii Grabskich wystawę prac Jarosława Luterackiego. Obrazy artysty oglądać będzie można przez najbliższe dwa tygodnie.
Jarosław Luteracki uprawia malarstwo i rzeźbę. Jego obrazy niezwykle radosne, wykorzystując wąską, skontrastowaną gamę barw opowiadają codzienne historie z humorystyczną nutą.
- Artysta maluje obrazy przedstawiające relacje międzyludzkie, damsko – męskie, żartobliwe sytuacje z życia, zawieszone zwykle w metaforycznym świecie, co zbliża jego twórczość do magicznego realizmu – czytamy w jednej z recenzji.
Bohaterami większości jego prac są kobiety. Ich wydłużone twarze przypominają malarstwo Modiglianiego, a wzory na włosach czy sukniach kojarzyć się mogą z obrazami Klimta.
- Jarosław Luteracki ma rozpoznawalny, własny charakterystyczny pędzel – mówi Olga Grabska z Galerii Grabskich w Kazimierzu. – Te wszystkie kółka obecne na jego obrazach – na włosach, na sukniach – wymalowuje z taką precyzją, z taką miłością…
Wykorzystywanie bogatej ornamentyki konstruującej strukturę plamy w obrazach artysty ma swoje źródło zapewne w tym,  że studiował on w PWSSP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru w pracowni rysunku i malarstwa prof. J. Kudukisa oraz pracowni druku dekoracyjnego prof. M. Zielińskiej.
- W obrazach Luterackiego jest dużo światła, rozświetlą sobą każde wnętrze – mówi Olga Grabska. – Są bardzo dekoracyjne.
Wystawa prac Jarosława Luterackiego potrwa w Kazimierzu do 8 listopada. Można je oglądać w godzinach 10.00 – 17:00.

Skomentuj


Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę