Wypadek na Rynku? A jednak!

Skomentuj (5)

zobacz więcej (33)

Leniwe czwartkowe popołudnie w Kazimierzu. Rynek raczej pustawy, jak zwykle o tej porze roku poza weekendem. Nikt się nie spodziewał, że w tym miejscu zawładniętym w zasadzie przez pieszych może dojść do groźnego wypadku drogowego. A jednak doszło.

Na Rynku w czwartek 28 stycznia około godziny czternastej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku jeden z podróżujących został wyrzucony przez rozbitą przednią szybę pojazdu na maskę drugiego auta, które uczestniczyło w kolizji. Doszło również do pożaru.

Strażacy ochotnicy z Kazimierza na miejscu zdarzenia byli pierwsi. Ugasili ogień i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, zabezpieczając pospiesznie miejsce wypadku. Wkrótce nadjechała karetka pogotowia i dwa wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Aby wydostać poszkodowanych, konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. Rannych wydobyto dopiero po zdjęciu dachów w obu uszkodzonych autach.

Na szczęście cała akcja miała tylko charakter pokazowy i towarzyszyła VI Konferencji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowanej przez Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy, we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego z województwa lubelskiego. Jej tematem przewodnim było funkcjonowanie systemu ratownictwa drogowego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Redakcja
  Szanowni Państwo! Puławska policja nie potwierdza informacji w komentarzach, jakoby na Rynku w ostatnim czasie zdarzył się wypadek śmiertelny z udziałem osoby narodowości romskiej.
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały wyłączone. Prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji.
 • obserwator
  Wczoraj wszystkie cyganki były w komplecie na stanowiskach.
 • ???
  Cygankę potrącił śmiertelnie???? Pierwsze słyszę. To prawda. Ktoś coś może powiedzieć?
 • Tomasz gory 1
  Widzialem ten wypadek
  Tak jak kierowcy jezdza przez rynek to tragedia tydIen temu jeden z dabrowki potracil smiertelnie cyganke
  Ja sie pytam gdzie jest policja

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę