Wypadek na Rynku? A jednak!

Skomentuj (5)

zobacz więcej (33)

Leniwe czwartkowe popołudnie w Kazimierzu. Rynek raczej pustawy, jak zwykle o tej porze roku poza weekendem. Nikt się nie spodziewał, że w tym miejscu zawładniętym w zasadzie przez pieszych może dojść do groźnego wypadku drogowego. A jednak doszło.

Na Rynku w czwartek 28 stycznia około godziny czternastej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku jeden z podróżujących został wyrzucony przez rozbitą przednią szybę pojazdu na maskę drugiego auta, które uczestniczyło w kolizji. Doszło również do pożaru.

Strażacy ochotnicy z Kazimierza na miejscu zdarzenia byli pierwsi. Ugasili ogień i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, zabezpieczając pospiesznie miejsce wypadku. Wkrótce nadjechała karetka pogotowia i dwa wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Aby wydostać poszkodowanych, konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. Rannych wydobyto dopiero po zdjęciu dachów w obu uszkodzonych autach.

Na szczęście cała akcja miała tylko charakter pokazowy i towarzyszyła VI Konferencji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowanej przez Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy, we współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego z województwa lubelskiego. Jej tematem przewodnim było funkcjonowanie systemu ratownictwa drogowego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Redakcja
  Szanowni Państwo! Puławska policja nie potwierdza informacji w komentarzach, jakoby na Rynku w ostatnim czasie zdarzył się wypadek śmiertelny z udziałem osoby narodowości romskiej.
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały wyłączone. Prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji.
 • obserwator
  Wczoraj wszystkie cyganki były w komplecie na stanowiskach.
 • ???
  Cygankę potrącił śmiertelnie???? Pierwsze słyszę. To prawda. Ktoś coś może powiedzieć?
 • Tomasz gory 1
  Widzialem ten wypadek
  Tak jak kierowcy jezdza przez rynek to tragedia tydIen temu jeden z dabrowki potracil smiertelnie cyganke
  Ja sie pytam gdzie jest policja

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę