Wybraliśmy prezydenta. Kogo?

Skomentuj (28)

Mamy nadzieję, że te wybory coś zmienią – mówili kazimierzacy wrzucający 10 maja karty do głosowania z krzyżykiem postawionym obok nazwiska wybranego kandydata. Na kogo głosowali mieszkańcy gminy Kazimierz i odpoczywający tu turyści? WYNIKI.

Wybory prezydenckie budzą nadzieję, bo ta – jak podkreślali moi rozmówcy – umiera ostatnia. Głosującym w kazimierskim obwodzie nr 1 marzy się po wyborach Polska normalna, bez agresji, bez plugastwa, bez złodziei. Polska demokratyczna. Z jednomandatowymi okręgami wyborczymi, umożliwiającymi głosowanie na konkretna osobę, a nie na partię polityczną. Polska dynamiczna, nowoczesna, bogata, szczęśliwa.

- Stać nas na to, żeby Polska była w czołówce Europy - mówili Krystyna i Michał Rosińscy.

- Nareszcie powinniśmy realizować to, co nas prowadziło do 89 r. w komitetach obywatelskich. Liczę, że nareszcie Polska zacznie odbudowywać swoją prawdziwą niepodległość i zrujnowaną gospodarkę. Oczekuję tego, że młodzi ludzie znajdą w Polsce pracę, że wróci te 2 mln najbardziej dynamicznego, inteligentnego i przebojowego w sensie pozytywnym młodego pokolenia. Chciałbym dożyć takiej Polski, jaką nasi dziadowie budowali w ciągu 20 lat międzywojnia. Stworzyli Mielec, Nową Dębę, Skarżysko Kamienną, Radom, COP i Gdynię. Ja w to wierzę, że te wybory będą początkiem nowej drogi – mówił emeryt z Kazimierza.

Obwodowe komisje wyborcze zamknęły drzwi lokali wyborczych punktualnie o 21.00, ale swoją pracę skończyły grubo po pierwszej w nocy.

Na terenie gminy Kazimierz uprawnionych do głosowania było 5826 osób, głosowało natomiast tylko 2733 osoby oraz 114 osób z zewnątrz - na podstawie zaświadczenia. Oddano 2715 głosów ważnych i 23 głosy nieważne.

Frekwencja wyborcza na terenie gminy Kazimierz wyniosła 47%, największa była jak zwykle w okręgu nr 1 obejmującym większość ulic Kazimierza Dolnego, Góry i Wylągi oraz przyjezdnych (55%), najniższa w Rzeczycy – 32,83%.


Wyniki wyborów w gminie Kazimierz Dolny:


1.    Andrzej Sebastian Duda – 1217 głosów – 44, 83 %
2.    Bronisław Maria Komorowski – 738 głosów – 27, 18%


3.    Paweł Piotr Kukiz – 500 głosów – 18,42%
4.    Janusz Ryszard Korwin-Mikke– 88 głosów – 3,24%
5.    Adam Sebastian Jarubas – 62 głosy – 2,28%
6.    Janusz Marian Palikot – 33 głosy – 1,22%
7.    Magdalena Agnieszka Ogórek – 30 głosów – 1,11%
8.    Grzegorz Michał Braun – 24 głosy – 0,88%
9.    Marian Janusz Kowalski – 16 głosów – 0,59%
10.    Paweł Jan Tanajno – 5 głosów – 0,18%
11.    Jacek Wilk - 2 głosy – 0,07%

 

Druga tura wyborów 24 maja rozstrzygnie, kto będzie prezydentem Polski - Andrzej Duda czy Bronisław Komorowski. Głosowanie przebiegać będzie w tych samych okręgach i lokalach wyborczych, które czynne będą jak w pierwszej turze od 7.00 do 21.00.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (28)

 • pijany znad Grodarza
  Tak to jest, kiedy biznes PRZEDOBRZY.
 • Kazimierzanka weekendowa
  Idę wczoraj przez Rynek. Stoi dwoje turystów, wiek 55+, rozglądają się po naszym Ryneczku i pani mówi:
  - "no to gdzie idziemy?"
  Pan na to: "nie wiem, gdzie chcesz, tylko nie do Dudy".
  Minęłam i zastanawiałam się - jaki Duda prowadzi teraz któryś z ogródków na Rynku. Musiałam się rozejrzeć, żeby zrozumieć... Ktoś wie o co chodzi?
 • Władysław
  Po pierwsze: obcięty róg karty był informacją dla NIEWIDOMYCH korzystających z nakładki braillowskiej, żeby wiedzieli jak ją przyłożyć. Po drugie, u naszych starszych i mądrzejszych narodowość dziedziczy się po matce a nie po ojcu; więc zainteresowanym proponuję zająć się lepiej życiorysem obecnej 'pierwszej damy'.
 • Radio Erewań
  Wiedzieliśta i coś zrobiliśta?
 • Radio Luxemburg
  No i co? To jakaś nowina, że politycy nas robią w ...? Nie wiedzieliśta? :)
 • Radio Erewań
  Bez komentarza.
  https://www.youtube.com/watch?v=_S2lbrjEXbU
 • Szok
  Pijany --post komuniści
 • pijany znad Grodarza
  @ Szok napisal:"
  i może nawet milionowe ''odprawy'' "
  Dlaczego " może"?. Po prostu DOSTANA.
  ps. ach, ci komuniści.
 • Seweryn
  Ludwiczku! ty mnie nie strasz. Czyżbyś wolał "spokój i bezpieczeństwo" dla przestępców?
 • szok
  Krystyna a widziałaś żeby oni sobie nawzajem krzywdę robili ? daj spokój !!!''okrągły stół'' w dzień się wyzywają a wieczorem razem wódkę piją .A propos Donalda ,uważasz ze mu się krzywda dzieje ? dostał nagrodę za wykonane zadanie od Makreli i żyje sobie w tej brukselce .Nie bój sie i posadki dla ''pokrzywdzonych ''się znajdą i może nawet milionowe ''odprawy''
 • krystyna
  |Tak ale co źliźsi trzęsa portkami bo moga być odstawieni od żłoba a raczej koryta... i jak tu żuć Donaldzie:)
 • szok
  Zero nie rób sobie jaj ,niestety większość ludzi nawet nie słyszało o Kornhauserach i myślą ze COŚ zmienili .Niczego nie zmienili i nie zmienią ,tamci są cwańszy i w przeciwieństwie do Polaków bacznie pilnują swego interesu a nie tracą czas na sprzeczki.Nie jest istotne która partia wygrała, obie pilnują jednego geszeftu . Zawsze twierdzę czytać niezależne media tam kawa na ławę .Minęło 25 lat i nadal to samo mam wybierać między złym a złym .
 • zero
  Po tych wynikach nikt nie będzie mógł zarzucić, że drzemie w Kazimierzakach antysemityzm. Agata Kornhauser-Duda nie odstraszyła prawdziwych patriotów. Dlatego śmiało można płoty stawiać i listy pisać w sprawie wystawy Goldberga.
 • lola
  nie rozumiem co napisales Puento
 • Puenta
  O Pana Burmistrza większość osób nie słyszała i wygrał więc przed Dudą wielka szansa na wygraną. O ile zmiana zwykle wychodzi na dobre to jednak Kaczyński jest przerażający z tym swoim zamachem i przemądrzałością.
 • szok
  Oj Pijany ! chyba nie chcesz nastraszyć Kukiza że będzie musiał popełnić samobójstwo to znaczy dołączyć do seryjnych samobójców ha ha ,nie booj nie ma się co ekscytować .Nie ma znaczenia kto wygra ,ważne jest kto przypilnował swoich interesów żeby nie wymknęły się spod kontroli .Wszyscy Oni z tego samego worka (niestety) nie ważne który wygra .No ale przynajmniej jest o czym gadać co najmniej przez miesiąc.Niezależne media zarzucają Kukizowi że lansowane przez niego JOWy mają na zawsze zabetonować polską scenę polityczną i na zawsze oddać władzę dwóm partiom politycznym czyli PO i PIS (jednym podszyte) .Nikt tu nie będzie wracał bo nadal będzie prowadzona polityka aby dotrzymać umowy i dać tanią siłę roboczą Niemcom ,kto będzie zasuwał u nich na polu.Niemiec nie będzie babrał się w ziemi .Niedołężni weterani wojenni potrzebują opieki ,kto im to zapewni ? polscy ''pielęgniarze''
 • Ludwik Michalowski
  Duda odcina się od euro, ale sam trzaska forsę w euro. To dopiero obłuda, hipokryzja i krętactwo. Nadejdą Pisiory to dopiero zobaczymy w Kazimierzu Amerykę aż nam słabo zrobi. No chyba, że hojny Rydzyk coś sypnie - specjalista od waluty...
 • lysy blondyn
  wiara w JOWy to kolejny przyklad - otoz jak to dziala widac po czwartkowych wyborach w UKa. partia ktora zwyciezyla posiada absolutna wiekszosc 51% miejsc w parlamencie, a zdobyla 39% glosow, wg rozdzialu proporcjonalnego zamiast 331 mandatow winna posiadacd 245 czyli przymus wejscia w koalicje z mniejszymi podmiotami i liczenie sie ze zdaniem mniejszosci, w JOW- ach wielcy biora wszystko kosztem malych jeszcze gorzej niz jest u nas, dziekuje.
 • pijany znad Grodarza
  Obciety róg?' Prawda to jest ?
  A to niby tłumaczenie:"... przez Komisję że róg jest obcięty po to aby zaznaczyć dla niedowidzących gdzie jest gora-" powinno być mottem w lecznictwie niedowidzenia.
  Droga Komisjo !.
  Azali to prawda ?
 • nie emeryt
  /Drogi emerycie z Kazimierza młodzi i stari ludzie nigdy do Polski nie wrócą bo nie chcą. I nie będzie miało to znaczenie czy nasz kraj będzie jaki teraz czy mlekiem płynący. Włosi nie wrócili z USA, Iralndczycy też nie wrócili. Tak samo Polacy nie wrócą. Po prostu taka jest kolej rzeczy.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę