Wygrał Andrzej Duda

Skomentuj (6)

Tego można się było spodziewać: w Kazimierzu drugą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda.

Miniona niedziela upłynęła w Miasteczku – podobnie jak ta dwa tygodnie temu –  pod znakiem wyborów prezydenckich. Ale tylko dla połowy kazimierzaków. Pozostali pokazali czerwoną kartkę demokracji – nie poszli głosować wcale. Ci, którzy głosowali - 54,86% wyborców z gminy Kazimierz - postawili na zmiany. Nic więc dziwnego, że tak jak w pierszej turze w Miasteczku wygrał Andrzej Duda, który tym razem uzyskał aż 63,96 % głosów. Na Bronisława Komorowskiego glosowało 36,04 % wyborców z Kazimierza i z zewnątrz. Na terenie gminy głosowało bowiem 313 przyjezdnych na podstawie zaświadczeń. Największą przewagę andrzej Duda uzyskał nad Bronislawem Komorowskim w Parchatce - 263 głosy do 78, najmniejszą w Kazimierzu w komisji nr 1 na Nadwiślańskiej - 638 do 545.

Na terenie gminy Kazimierz uprawnionych do głosowania było 5975 osób, głosowało natomiast 3278 osób, w tym 313 osób z zewnątrz - na podstawie zaświadczenia. Oddano 5924 głosy ważne i 51 głosów nieważnych. Wyniki ogłoszono dopiero o 22.30 z powodu przedłużonej w całym kraju ciszy wyborczej.

Co to oznacza, jeżeli te wyniki potwierdzą się w całej Polsce? Zmiany. Miejmy nadzieję – na lepsze.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę