Wybory do Sejmu i Senatu 2011

Skomentuj (24)

Znane są już wyniki wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 2011. Najwięcej głosów uzyskała Plaftorma Obywatelska. Tuż za nią ulpasowało się Prawo i Sprawiedliwość. Jak głosowano w gminie Kazimierz Dolny?

W gminie Kazimierz jak zwykle głosowaliśmy w pięciu miejscach: w Kazimierzu (w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza oraz nietypowo - w przedszkolu), w Bochotnicy, w Rzeczycy i w Parchatce. Na godzinę 9.00 - frekwencja wyborcza wyniosła 2,90 %. Najwyższa była w Kazimierzu w obwodzie nr 1 - 3,87%, a najniższa w Rzeczycy.

Frekwencja wyborcza na godzinę 18.00 – wyniosła w gminie 34,59 %. Najwyższa była w Kazimierzu (obwód nr 1 - 37,11 % - przy czym tu około 1 / 4 głosów była oddana przez wyborców z zewnątrz - z zaświadczeniami, obwód nr 2 - 36,43 %), najniższa w Rzeczycy – 28,92 %. W tym czasie średnia frekwencja w Polsce to 39,65 %.

 

Wyniki głosowania w gminie Kazimierz. Jak można było przypuszczać, wygrało tu Prawo i Sprawiedliwość, które znacznie wyprzedziło Platformę Obywatelską.

 

Nr listy

Nazwa listy

Głosów na listę oddano

Najwięcej głosów uzyskali

liczba

%

nazwisko i imię

nr na liście

liczba

%

1

PiS

1010

39,81

Sadurska Malgorzata

6

404

15,92

7

PO

715

28,18

Mucha Joanna

2

293

11,55

4

Ruch Palikota

276

10,88

Popiołek Zofia

1

97

3,82

5

PSL

263

10,37

Rzetelski Piotr

6

47

1,66

3

SLD

144

5,68

Teresiński Grzegorz

4

46

1,81

9

Nowa Prawica Janusza Korwin Mikke

62

2,44

Wojak Olaf

1

37

1,46

2

PJN

44

1,73

Wojciechowski Zbigniew

1

20

0,79

6

Polska Partia Pracy Sierpień 80

12

0,47

Wach Zofia

2

3

0,12

10

Prawica

11

0,43

Kozak Jadwiga

25

6

0,24

 


W kraju natomiast wygrała Platforma Obywatelska, uzyskując 39, 18 % (5629773 głosy) przed Prawem i Sprawiedliwością, które otrzymało 29, 89 % (4295016 głosów). Wyniki za Państwową KomisjąWyborczą na podstawie 100 % protokołów obwodowych.

 

Frekwencja wyborcza w gminie Kazimierz wyniosła 45,08% i była niższa od średniej krajowej, która wyniosła dotychczas 48, 92%.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (24)

 • krzysztof
  ale 5 do 11, daje do myślenia, są też tacy którzy widzą większą misję. Ale ze selekcjoner utrzyma posadę??? chyba, że mu w to graj...
 • pijany znad Grodarza
  "....powiem nieskromnie że w latach 80 -tych w pewnym stopniu brałem udział w jej tworzeniu."
  Zadowolony jesteś z efektów, zapytam się ciekawie.
 • Jan
  Dane jak głosowano w wyborach do Sejmu i do Senatu podała Państwowa Komisja Wyborcza.Podano że na Ruch Palikota głosowała w większości młodzieżówka ze wsi. Zaś współczesną historię Polski znam z własnego doświadczenia i powiem nieskromnie że w latach 80 -tych w pewnym stopniu brałem udział w jej tworzeniu.Środowisko wiejskie znam doskonale ,gdyż przez kilkanaście lat mieszkałem na na wsi.Chciałem dodać że w zakładach karnych wygrała PO a na drugim miejscu Ruch Poparcia palikota.
 • Jan
  Dane jak głosowano w wyborach do Sejmu i do Senatu podała Państwowa Komisja Wyborcza.Podano że na Ruch Palikota głosowała w większości młodzieżówka ze wsi. Zaś współczesną historię Polski znam z własnego doświadczenia i powiem nieskromnie że w latach 80 -tych w pewnym stopniu brałem udział w jej tworzeniu.Środowisko wiejskie znam doskonale ,gdyż przez kilkanaście lat mieszkałem na na wsi.
 • ze wsi
  A co masz Janie do młodzieżówki ze wsi...czujesz się mądrzejszy,inteligentniejszy...chyba Twój wpis o tym nie świadczy.Wystaw ocenę sobie,samokrytyka jest trudniejsza.
 • kazimierzanka
  Panie Janie, Panie Janie,
  Rano wstań, rano wstań.
  Wszystkie dzwony biją,
  Wszystkie dzwony biją,
  Bim, bam, bom,
  Bom, bam, bom.
 • jasio
  Janie "mieszczuchu" zobacz jak Ci słoma z butów wychodzi.Kazimierz to miasto na papierku a ludzie inteligencją nie grzeszą.Każda ulica w kartofle prowadzi.A z historii błyskotliwy też nie jesteś.
 • Jan
  Ci co chcą być sługami niemca ,lub ruska głosowali na tuska a ciemnota na palikota.Wyborcy PO i R Palikota nie znają współczesnej historii Polski.Większość głosujących na palikota to młodzieżówka ze wsi.
 • ktośtam
  ciekawe kto tak próbuje mieszkańców Kazimierza w kompleksy wpędzić z powodu dokonanych wyborów? Wybrali jak chcieli i jak uważali i tyle. Gratuluję.
 • przykre2
  Mieszkańcy Kazimierza wybrali panią Sadurską, która zupełnie nic dla miasta nie zrobiła inie zrobi a poza tym w ogóle nie wiele zrobiła, panią Muchę, która też nic dla nas nie zrobiła, raczyła się tylko pokazać przed wyborami, poobiecywać i zrobić na rynku fotki, no i jesze gości od Palikota co pewnie nie wiedzą gdzie leży Kazimierz.Brawo wyboru.
 • przykre
  każdy głos na sadurska w KAzimierzu to okropna przykość. Żałuję, że nikt łącznie z portalem nie pokusił się o sprawdzenie sympatii rzekomej jak sądze tej pani dla kazimierza. Żałuję, że powtarzane plotki przez zaangażowanych fanatyków taki wynik jej zapewniły a w PIS było tylu wartościowych kandydatów. Wstyd mi za zwolniników PIS w Kazimierzu
 • zenus
  a mnie dziwi mala ilosc glosow na PSL, w koncu Kazimierz to gmina wiejska, prosze sobie zatem przeczytac o zmianach jakie komisja europejska chce wprowadzic w doplatach rolniczych i zobaczyc smiesznosc postulatow pisu i pohukiwania, przypominam ze system doplat to wspolnie uzgodniona wola 27 rzadow.
 • AUska
  wybral bardzo dobrze
  taka byla wola ludu kazimierskiego gratulacje dla wygranych wybranych i wybierajacych
 • Tadek
  "Ciemny lud", jak zwykle, wybierał między anarcho-demokracją, czyli PO, a dyktaturą, czyli sojuszem Tronu z Ołtarzem, czyli PiS. Nieźle.
 • wiktor
  Mity. Polonia amerykańska stanowiąca pisowski elektorat nie ma z biznesem amerykańskim za wiele wspólnego.Ludzie Ci i z Polską za wiele wspólnego już nie mają i nie orientują się co tu naprawdę się dzieję. Za to w ostoi demokracji i praworządności Białorusi wygrywa PiS.Niesłychane.
 • malkontent
  Polonia amerykańska w realiach najmocniejszej gospodarki świata głosuje na PiS w 80%. W Rosi w realiach najbardziej totalitarnego kraju świata od 60 do 90 % wygrywa Platforma.To są fakty nie mity,hłe,hłe.
 • Arka
  Pani Popiołkowo, to się nawyrabiało! :-)
 • minio
  wiktor a coś się czepił paru wiosek i my Kazimierza cy też glosowaliśmy na pis
 • Wiktor
  Mimo,że "jak można było przypuszczać, wygrało tu Prawo i Sprawiedliwość"
  w Kazimierzu jak to już często bywało wygrało PO, co prawda paroma głosami ale wygrało. Okoliczne wioski przesądziły o wygraniiu PiSu w gminie.Co do poseł Sadurskiej to faktycznie nic nigdy dla naszej gminy nie zrobiła a takie ma poparcie.
 • Glejt
  .... a potem będą pretensje że wschód to zadupie. I to najwięcej będzie szczekania ze strony pisowskich pieniaczy. Rząd daje tam gdzie patrzy się na niego przychylnie a nie do gniazda oponentów. Pani Sadurska nic nie zrobiła do tej pory dla Kazimierza a mimo wszystko ma poparcie. A mówią że myślenie nie boli.....

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2022. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę