Wybieram bibliotekę!

Skomentuj (2)

W Bibliotece Publicznej w Kazimierzy Dolnym trwa właśnie Tydzień Bibliotek. Tym razem coroczna akcja odbywa się pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Wszystko po to, by promować biblioteki, książki i samo czytanie.

Tydzień Bibliotek jest organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich już od dwunastu lat. Jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Ma ona na celu podkreślanie roli książki i czytania oraz promowanie biblioteki jako miejsca interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych oraz inspirujących przedsięwzięć.

Kazimierska biblioteka przygotowała wiele ciekawych wydarzeń. Będą dyskusje o książkach, pasowanie na czytelnika biblioteki czy też gra terenowa „Bajkowy Kazimierz”. Spotkania odbywać się będą w bibliotekach: w Kazimierzu Dolnym i Bochotnicy oraz w Gminnym Zespole Szkół. Akcja zakończy się w piątek 15 maja.

Program Tygodnia Bibliotek:

11 – 13 maja
- GZS w Kazimierzu Dolnym - Uczniowie klasy II GZS w Kazimierzu Dolnym - Projekt edukacyjny „Co nasi rodzice czytali jak byli mali?”. Prowadzenie: Agnieszka Wawrzycka

12 maja -
Biblioteka w Kazimierzu Dolnym - Uczniowie klasy I A GZS w Kazimierzu Dolnym - Zajęcia biblioteczne pt.: „W bibliotece może być wesoło”. Prowadzenie: Urszula Soleniec

13 maja – Biblioteka w Kazimierzu Dolnym - Uczniowie klas II –VI GZS w Kazimierzu Dolnym i klas I-III gimnazjum GZS - Mistrz pięknego czytania. Prowadzenie: Wioletta Markowska, Edyta Podrażka, Małgorzata Józefacka.

13 maja – Filia biblioteki w Bochotnicy - Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Bochotnicy - Pasowanie na czytelnika biblioteki. Prowadzenie: Barbara Goliszek-Rak

14 maja – Biblioteka w Kazimierzu Dolnym - Uczniowie klasy I B GZS w Kazimierzu Dolnym i klasy I ze SSP w Skowieszynku - Pasowanie na czytelnika  biblioteki. Prowadzenie: Urszula Soleniec

15 maja – Kazimierz Dolny - Uczniowie klasy II GZS w Kazimierzu Dolnym - Gra terenowa: Bajkowy Kazimierz. Prowadzenie: Anna Maciąg.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • szok
    Cel szczytny ,moje pokolenie ludzi którzy CZYTALI książki już przemija ,młodzi tak jak Bolek czytają ....wyciągi z konta i rachunki do zapłacenia .Internet zabiera im czas a książki uważają za siedliska kurzu .
  • pijany znad Grodarza
    Brawo za aktywność. Tak trzymać.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę