Wpłynęło ponad 70 projektów

Skomentuj (4)

Kazimierscy radni spotkali się na wspólnym posiedzeniu, by zapoznać się z procedurą zmiany Studium i Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz omówić przedsięwzięcia rewitalizacyjne.

Wczoraj w Kazimierzu Dolnym odbyły się konsultacje społeczne realizowane w ramach grantu „Partycypacja w planowaniu przestrzennym”. Tematem spotkania była procedura zmiany Studium i Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Uczestniczyli w nim mieszkańcy, urzędnicy, radni oraz władze Miasteczka.

Jest to pierwsze z serii trzech spotkań dotyczących partycypacji w planowaniu przestrzennym. Oprócz spotkań w ramach projektu przewidziany jest także m.in. spacer przestrzenny, czyli impreza plenerowa, do wykorzystania będzie też pewna pula pieniędzy, którą przeznaczyć należy na edukację dzieci i młodzieży. Warto dodać, że wszystkie działania są refundowane.

- Projekt będzie wieloletni, o wszystkim będziemy na bieżąco informować – mówi Grzegorz Teresiński, organizator. – Na następnym spotkaniu, które odbędzie się w czerwcu, zaprezentujemy Państwu obszerną ankietę badawczą, która pozwoli nam wyłonić najważniejsze problemy i pozwoli władzom pomyśleć perspektywicznie na przyszłości, w jakim aspekcie oczami Państwa należy ukierunkowywać politykę zagospodarowania przestrzennego.

Spotkanie to było zarazem pierwszym punktem wspólnego posiedzenia Komisji Edukacji, Budżetu i Zdrowia. Drugi punkt dotyczył omówienia przedsięwzięć rewitalizacyjnych, a dokładniej listy projektów, które zostały zgłoszone do programu rewitalizacji.

Jak się okazuje, do Urzędu Miasta wpłynęło aż ponad 70 projektów, w tym 17 realizowanych przy udziale gminy.

- Niewiele jest miejscowości z tak dużą liczbą zgłoszonych projektów – mówi dr Mirosław Warowicki. – Przebiliśmy nawet miasto wojewódzkie, Lublin.

Projekty są naprawdę różnorodne. Wśród nich m.in.: remont Kamienicy Gdańskiej czy budynku dzwonnicy, budowa mieszkań komunalnych w Bochotnicy, geopark, przebudowa remizy w Bochotnicy, siłownia plenerowa w Bochotnicy, sala kinowa w budynku Łaźni, przebudowy dróg, rewitalizacja Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, przebudowa poddasza w szkole w Skowieszynku, rekultywacja kamieniołomu, cykl warsztatów prowadzony przez ASP Warszawa, platforma multimedialna, budowa chodników, monitoring miejski, odbudowa Esterki czy świetlica i dom pielgrzyma w Klasztorze Ojców Franciszkanów.

- To są tylko propozycje – mówi dr Mirosław Warowicki. – Na pewno nie wszystko zostanie zrealizowane, bo zależy to przede wszystkim od możliwości finansowych inwestorów.

Teraz wszystkie projekty trafiły w ręce członków Komisji Urbanistycznej.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (4)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2017.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Pokaż stopkę