Woda naprzód! (video)

Skomentuj (7)

zobacz więcej (23)

Poniedziałek wielkanocny przyniósł do Kazimierza piękną słoneczną pogodę. Nic więc dziwnego, że do Miasteczka na tradycyjny strażacki śmigus – dyngus ściągnęły prawdziwe tłumy.

A było na co popatrzeć. Strażacy jak zwykle przygotowali dla miejscowych i gości fascynujące widowisko. Strumienie wody wystrzelone w górę z działek wodnych obficie spłukały nie tylko okna i fasady rynkowych kamienic, ale także płytę rynku, która odbijała zazdrośnie czerwień strażackich wozów bojowych użytych do tej wielkanocnej akcji. Zmoczeni zostali też ci, którzy… sami tego chcieli. Znaczna większość jednak oglądała pokaz z bezpiecznej odległości. Żeby tradycji stało się zadość, suchej nitki nie zostawiono także na samych strażakach, których dosięgła woda ze studni. Spłukano też patrolujące Rynek policyjne auto.

Podobno w poniedziałek strażacy wylali na Rynku 9 tysięcy litrów wody. Ile jej wylano z kazimierskiej Studni, tego już nie policzył nikt. Ale czy szczęście mierzy się kubłami wody? Niewykluczone, bo przecież woda to symbol zdrowia i pomyślności, jak zapewniali kazimierscy strażacy przed pokazem. Nie być skropionym w ten dzień choć trochę, to… no właśnie jak to tak?

Skomentuj


Dodane komentarze (6)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę