Wielkie Ucho Heńka

Lubisz poezję śpiewaną i nie masz planów na zbliżający się wielkimi krokami sobotni wieczór? Wobec tego zapraszamy na koncert grupy „Wielkie Ucho Heńka”, który odbędzie się w KOKPiT.

W najbliższą sobotę 6 czerwca w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki rozbrzmiewać będzie muzyka i śpiew. A wszystko to za sprawą muzyków z zespołu „Wielkie Ucho Heńka”, którzy zaprezentują publiczności swoje umiejętności. Będzie to koncert poezji śpiewanej, choć grupa wykonuje również utwory z innych kręgów.

- Zespół został założony w 1979 r. przez ówczesnych studentów Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej: Janusza Adamowicza, Grzegorza Chmielewskiego, Henryka Grzeszczaka i Jacka Kowalskiego – czytamy w zapowiedzi. – W późniejszych latach skład ulegał zmianie, do zespołu dołączyli: Marek Bańkowski, Zbigniew Duraj i Marek Kaszlikowski. Podczas niektórych występów towarzyszyli zespołowi Danuta Bujak, Małgorzata Kornacka, Małgorzata Kaszlikowska, Aldona Kiraga oraz Elżbieta Kulczycka.

Grupa ta przez lata swojej działalności brała udział w wielu przeglądach amatorskiej twórczości artystycznej organizowanych głównie przez Wojska Lotnicze. Oprócz tego muzycy występowali również na festiwalach studenckich takich, jak: Yapa, Łajba, Bazuna, Bakcynalia czy Zimowa Włóczęga.

 „Wielkie Ucho Heńka” to zespół, który gra i śpiewa utwory zarówno z repertuaru uznanych wykonawców, m.in. Wolnej Grupy Bukowina, zespołu Stare Dobre Małżeństwo czy Browar Żywiec,  ale i kompozycje własne.

- Obdarzeni niebanalnymi głosami, o dużej skali i niepowtarzalnej ekspresji artyści umieją stworzyć na swoich występach niezapomnianą atmosferę – piszą organizatorzy. – Harmonia śpiewu z towarzyszeniem gitar akustycznych ma cudowny klimat i wprowadza we wspaniały nastrój.

Koncert grupy „Wielkie Ucho Heńka” już w najbliższą sobotę 6 czerwca godzinie 19.00. Miejsce: KOKPiT, ul. Lubelska 12. Wstęp wolny.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę