Wielkie Ucho Heńka

Lubisz poezję śpiewaną i nie masz planów na zbliżający się wielkimi krokami sobotni wieczór? Wobec tego zapraszamy na koncert grupy „Wielkie Ucho Heńka”, który odbędzie się w KOKPiT.

W najbliższą sobotę 6 czerwca w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki rozbrzmiewać będzie muzyka i śpiew. A wszystko to za sprawą muzyków z zespołu „Wielkie Ucho Heńka”, którzy zaprezentują publiczności swoje umiejętności. Będzie to koncert poezji śpiewanej, choć grupa wykonuje również utwory z innych kręgów.

- Zespół został założony w 1979 r. przez ówczesnych studentów Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej: Janusza Adamowicza, Grzegorza Chmielewskiego, Henryka Grzeszczaka i Jacka Kowalskiego – czytamy w zapowiedzi. – W późniejszych latach skład ulegał zmianie, do zespołu dołączyli: Marek Bańkowski, Zbigniew Duraj i Marek Kaszlikowski. Podczas niektórych występów towarzyszyli zespołowi Danuta Bujak, Małgorzata Kornacka, Małgorzata Kaszlikowska, Aldona Kiraga oraz Elżbieta Kulczycka.

Grupa ta przez lata swojej działalności brała udział w wielu przeglądach amatorskiej twórczości artystycznej organizowanych głównie przez Wojska Lotnicze. Oprócz tego muzycy występowali również na festiwalach studenckich takich, jak: Yapa, Łajba, Bazuna, Bakcynalia czy Zimowa Włóczęga.

 „Wielkie Ucho Heńka” to zespół, który gra i śpiewa utwory zarówno z repertuaru uznanych wykonawców, m.in. Wolnej Grupy Bukowina, zespołu Stare Dobre Małżeństwo czy Browar Żywiec,  ale i kompozycje własne.

- Obdarzeni niebanalnymi głosami, o dużej skali i niepowtarzalnej ekspresji artyści umieją stworzyć na swoich występach niezapomnianą atmosferę – piszą organizatorzy. – Harmonia śpiewu z towarzyszeniem gitar akustycznych ma cudowny klimat i wprowadza we wspaniały nastrój.

Koncert grupy „Wielkie Ucho Heńka” już w najbliższą sobotę 6 czerwca godzinie 19.00. Miejsce: KOKPiT, ul. Lubelska 12. Wstęp wolny.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę