Wernisaż pożegnalny Rudolfa Buchalika

W najbliższą sobotę w Galerii Klimaty w Męćmierzu odbędzie się pośmiertny wernisaż twórczości Rudolfa Buchalika. Wtedy też na ręce rodziny zmarłego artysty przekazany zostanie akt nadania tytułu „Zasłużony Dla Gminy Kazimierz Dolny”.

Rudolf Buchalik to artysta i architekt związany z Mięćmierzem, gdzie swego czasu mieszkał, i Kazimierzem Dolnym, gdzie według jego projektów powstało około 60 obiektów mieszkalnych i użytkowych. Latem tego roku artysta zmarł pozostawiając po sobie wiele wspaniałych  rysunków, zaprojektowanych budynków, ale także mnóstwo ciepłych wspomnień.

W najbliższą sobotę 12 października o godzinie 16.00 w Galerii Klimaty w Mięćmierzu odbędzie się „Pożegnalny wernisaż Rudolfa Buchalika”. Wtedy też na ręce rodziny zmarłego artysty przekazany zostanie akt nadania tytułu „Zasłużony Dla Gminy Kazimierz Dolny”...

- Na wniosek Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego Rada Miejska w Kazimierzu Dolnym uchwałą Nr XI/62/19 w dniu 17 września 2019 r. nadała tytuł „Zasłużony Dla Gminy Kazimierz Dolny” pośmiertnie Rudolfowi Buchalikowi – autorowi kilkudziesięciu projektów budynków w Kazimierzu Dolnym i okolicach, pielęgnujących styl architektury kazimierskiej. Rudolf Buchalik ma wybitny udział w podkreślaniu uroku miasteczka – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. - Jako malarz, rysownik utrwalił portretami ponad 200 osób - mieszkańców i wybitnych bywalców Kazimierza Dolnego. Potrafił zintegrować rodowitych mieszkańców i przybyszów, czego efektem było zgodne wybranie Go na sołtysa Mięćmierza-Okala.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Skomentuj


Mapa

Apartamenty

Galeria KLIMATY w Męćmierzu - Dom Pracy Twórczej


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę