Weekend w Kazimierzu - fotoreportaż

zobacz więcej (38)

Słonecznie niedzielne południe. Tłumy turystów na Rynku, kolejki po gofry, lody i kawę. Nad Wisłą zaś nieco spokojniej i luźniej, być może tylko w tej chwili... Jak wyglądał miniony weekend w Kazimierzu Dolnym? Zobaczcie sami. Oto krótki fotoreportaż.
Za nami już ostatni lipcowy weekend. W Kazimierzu Dolnym upłynął on pod znakiem spokoju i słonecznej pogody. Turyści nie zawiedli, dość licznie przybyli do Miasteczka. Skąd przyjechali? Na jak długo? Które miejsca w Miasteczku odwiedzili czy też planują odwiedzić? Czy nie obawiają się COVID – 19? Spacerując po mieście, próbujemy znaleźć odpowiedź na te pytania.

- Już drugi raz jesteśmy w Kazimierzu, przyjechaliśmy na weekend – mówią turyści z Tarnobrzegu. - Bardzo nam się tu podoba, jest bardzo ładna okolica i dobre jedzenie.
Najwięcej ludzi jest zdecydowanie w okolicach Rynku. To właśnie tam spotykam czteroosobową grupę młodych ludzi. Jak im się podoba Kazimierz?
- Tak naprawdę dopiero przyjechaliśmy i mieliśmy duży problem, by zaparkować – mówią turyści z Wrocławia i Lublina. - Planujemy wejść na Górę Trzech Krzyży, na Basztę i spacer nad Wisłę, koniecznie. Na pewno odwiedzimy też jakąś restaurację.
- Nie boicie się Państwo COVID – 19? - Pytamy.
- Boimy się. Ale staramy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa, zachowujemy dystans, mamy też ze sobą maseczki i płyn do dezynfekcji.
Zdecydowana większość turystów spaceruje bez maseczek. Tylko nieliczni mają osłoniętą twarz. Dystansu społecznego nie sposób utrzymać, szczególnie na kazimierskim Rynku. Jednak w niektórych miejscach go widać. Na ławkach siedzą rodziny z dziećmi lub grupy znajomych. Nikt obcy raczej się nie przysiada. Na jednej z takich ławeczek siedzi dwójka starszych ludzi, podchodzę, pytam o wizytę w Kazimierzu...
- Już wielokrotnie gościliśmy w Kazimierzu. Ja byłam ostatnio trzy lata temu, mąż miał dłuższą przerwę, nie był tu siedem lat – mówią turyści z Sulejówka. - Dziś jesteśmy bardzo zadowoleni, bo nie ma wielkiego tłumu, jak na niedzielę. Chcieliśmy popłynąć promem do Janowca, ale jest zbyt duża kolejka. Planujemy jeszcze wejść na Wzgórze Zamkowe i na więcej niestety zabraknie nam już sił.
Połowa lata. Przed nami sierpień, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który gdyby nie koronawirus, przyciągnąłby do Miasteczka tłumy miłośników kina, muzyki i szeroko pojętej sztuki. Jednak tegoroczna edycja festiwalu będzie zupełnie inna niż poprzednie. Będzie online. Czy mimo wszystko część festiwalowych gości przyjedzie do Kazimierza? Przekonamy się już za tydzień.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę