Warto być razem!

Bez względu na to, jacy jesteśmy – młodzi czy starsi, mniej czy też bardziej sprawni – wymagać od siebie nie jest nam łatwo, ale warto. Warto być razem, gdy znajdziemy do tego wspólny cel, codzienność nabiera nowych barw.

Na plebanii w piątkowe popołudnie po raz kolejny odbyło się warsztatowe spotkanie członków Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pod wezwaniem św. Anny. Wraz z nowym rokiem głównym tematem cotygodniowych spotkań stały się przygotowania do udziału w Kiermaszu Wielkanocnym organizowanym przez Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki 10 marca.


Biorący udział warsztatach z wielkim zapałem wykonują różnego rodzaju prace artystyczne. Wielkim powodzeniem cieszy się technika origami, którą prezentuje animatorka Sylwia Wyzińska. Wśród wykonanych już prac można podziwiać bukiety kwiatów oraz kolorowe pisanki. Pod kierunkiem Joanny Rządkowskiej przygotowywane są również niepowtarzalne kartki świąteczne. 

Tradycją każdego spotkania jest chwila na rozmowę przy herbacie, ciastkach czy cukierkach.


Możliwość nabycia coraz to nowych umiejętności oraz ujawnianie się głęboko skrywanych talentów wszystkim zaangażowanym przynosi wiele radości i satysfakcji. Nikt nie liczy tu czasu, bo każde spotkanie to oderwanie się od szarej kazimierskiej rzeczywistości osób starszych
i niepełnosprawnych. Pozostaje tylko oczekiwać kolejnego piątku…

 

Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem św. Anny dopełniło już wszystkie formalności organizacyjne. Z początkiem roku organizacja uzyskała pełne dane rejestrowe: KRS 0000437857, REGON 061485033 i NIP 716 281 38 66. Konto bankowe Bank Spółdzielczy w Kazimierzu Dolnym: 94 8731 0001 0008 5498 2000 0010

 

Osoby zainteresowane włączeniem się w działalność prosimy o kontakt
email : stowarzyszenie.sw.anna@gmail.com

 

Tekst: Katarzyna Bączkowska, Sylwia Wyzińska
Fot.: Sylwia Wyzińska

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę