Warsztaty u Małgorzaty

Skomentuj (1)

zobacz więcej (8)

Jeśli chcesz nauczyć się tkania na krosnach, ozdobić pisankę techniką quillingu, wyhaftować serwetkę haftem płaskim i krzyżykowym czy poznać technikę decupage, te warsztaty są dla Ciebie. Twórczynie z Koła Twórców Ludowych w Kazimierzu w dzień 8 marca zapraszają na zajęcia wszystkie chętne panie do Siedliska Małgorzaty.

Siedlisko Małgorzaty leży na uboczu Kazimierza. Właściwie to już Cholewianka, miejscowość leżąca na południe od Miasteczka. Ale spokojnie można tam dojść pieszo, łącząc pasje twórcze z przedwiosennym spacerem.


Małgorzata Urban znana jest w kazimierskim środowisku twórców ludowych jako autorka pięknych palm wielkanocnych z traw, zbóż, kwiatów i ziół, które eksponowała nie tylko na lokalnych wystawach, ale również w Niemczech i we Francji. Od kilku lat uprawia tkactwo, na blisko stuletnich krosnach wykonując ze ścinków wielobarwne chodniczki, które niegdyś pokrywały podłogi w każdej niemal okolicznej chacie. Dziś ludowe wzory wypierają nowe, które otwierają im drzwi do naszych nowoczesnych mieszkań. Technika jednak pozostaje niezmienna. Na czym ona polega?

 

To już pokaże 8 marca Małgorzata Urban podczas warsztatów w Siedlisku Małgorzaty.


Ósmomarcowe spotkanie w Siedlisku będzie także okazją do poznania innych technik współczesnego ludowego rzemiosła: decupage (warsztaty poprowadzi twórczyni ludowa Urszula Wojtalik - Sarnecka), haftu (Małgorzata Cielińska) czy zdobienia pisanek (Danuta Rodzik).


Warsztaty w Siedlisku Małgorzaty (Cholewianka 7A) zaplanowano na 8 marca w godzinach 11.00 – 13.00. Zapisy pod numerem telefonu 510 157 111.

 

Fot. M. Stachyra

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę