Warsztaty u Małgorzaty

Skomentuj (1)

zobacz więcej (8)

Jeśli chcesz nauczyć się tkania na krosnach, ozdobić pisankę techniką quillingu, wyhaftować serwetkę haftem płaskim i krzyżykowym czy poznać technikę decupage, te warsztaty są dla Ciebie. Twórczynie z Koła Twórców Ludowych w Kazimierzu w dzień 8 marca zapraszają na zajęcia wszystkie chętne panie do Siedliska Małgorzaty.

Siedlisko Małgorzaty leży na uboczu Kazimierza. Właściwie to już Cholewianka, miejscowość leżąca na południe od Miasteczka. Ale spokojnie można tam dojść pieszo, łącząc pasje twórcze z przedwiosennym spacerem.


Małgorzata Urban znana jest w kazimierskim środowisku twórców ludowych jako autorka pięknych palm wielkanocnych z traw, zbóż, kwiatów i ziół, które eksponowała nie tylko na lokalnych wystawach, ale również w Niemczech i we Francji. Od kilku lat uprawia tkactwo, na blisko stuletnich krosnach wykonując ze ścinków wielobarwne chodniczki, które niegdyś pokrywały podłogi w każdej niemal okolicznej chacie. Dziś ludowe wzory wypierają nowe, które otwierają im drzwi do naszych nowoczesnych mieszkań. Technika jednak pozostaje niezmienna. Na czym ona polega?

 

To już pokaże 8 marca Małgorzata Urban podczas warsztatów w Siedlisku Małgorzaty.


Ósmomarcowe spotkanie w Siedlisku będzie także okazją do poznania innych technik współczesnego ludowego rzemiosła: decupage (warsztaty poprowadzi twórczyni ludowa Urszula Wojtalik - Sarnecka), haftu (Małgorzata Cielińska) czy zdobienia pisanek (Danuta Rodzik).


Warsztaty w Siedlisku Małgorzaty (Cholewianka 7A) zaplanowano na 8 marca w godzinach 11.00 – 13.00. Zapisy pod numerem telefonu 510 157 111.

 

Fot. M. Stachyra

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza
    Miejscowość Cholewianka. Nic bardziej dramatycznego dla "cudzoziemca", jak odszukanie adresu w CHOLEWIANCE. To taka " kazimierska" Ruda Śląska.
    Wielokrotnie byłem proszony przez przybysza o wskazanie kierunku przysłowiowego 'kowalskiego" w Cholewiance. W KTÓREJ Cholewiance?
    Podobna sytuacja z Warsztatami u Małgorzaty. Cholewianka? hmm. Nikt tam nie trafi za wyjatkiem mieszkańców: Pól Miejskich, Okala, Mięćmierza.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę