Poznaj swoje korzenie

Skomentuj (4)

Jak zrobić naszyjnik z drutu i blaszek miedzianych? Jak wykonać matę z liści palki wodnej i kory drzew? Te i inne tajemnice średniowiecznych Słowian poznamy podczas tegorocznej majówki archeologicznej w Chodliku „Warsztaty Kultury Średniowiecznej – Nasze Korzenie”.

Niebawem w dniach 26 – 28 maja w Chodliku odbędzie się impreza edukacyjna zatytułowana „Warsztaty Kultury Średniowiecznej – Nasze Korzenie”. Wydarzenie to jest realizowane pod patronatem naukowym Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich w Warszawie. W realizacji zadania będą pomagać studenci Instytutów  Archeologii: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

- Tradycyjnie podczas imprezy będzie można zapoznać się z dawnym rzemiosłem: garncarstwem, kowalstwem, krzemieniarstwem, dziegciarstwem, rogownictwem, tkactwem, wyrobem biżuterii, wczesnośredniowieczną kuchnią oraz uczestniczyć w warsztatach klejenia ceramiki, wyrobu biżuterii z drutu i blaszek miedzianych, wyplatania mat z liści pałki wodnej i kory drzew – mówi Ewa Kaziród – Bień, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Karczmiskach.

Program

 

 • 26 maja (niedziela) – od 14.00 do zmroku

Największa atrakcja tego dnia odbędzie się późnym wieczorem. Będziemy bowiem mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w dwóch wydarzeniach: rekonstrukcji wczesnośredniowiecznego obrzędu pogrzebowego przygotowanego na podstawie ostatnich wyników badań chodlikowskich kurhanów oraz w widowisku obrzędowym „Taniec z ogniem”.

 

 • 27 i 28 maja 2013 (poniedziałek, wtorek) – w godz. 9.00 - 16.00

Uczestnicy imprezy będą mieli szansę na to, by poznać dzieje Kotliny Chodelskiej, dowiedzieć się, jak wyglądało życie codzienne w wiekach średnich i pradziejach oraz zobaczyć, jak tak naprawdę wygląda praca archeologa.
 
- Naukowcy z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk na przykładzie prawdziwego wykopu archeologicznego pokażą, w jaki sposób odczytują przeszłość z układu nawarstwień, zaprezentują sposoby pracy oraz najnowsze techniki dokumentacji – czytamy w informacji prasowej. - W programie przewidziany jest również pokaz wystawy prezentującej najnowsze dokonania naukowe.


Ceny biletów wstępu na teren warsztatów:
- bilet szkolny - 5 zł.
- bilet normalny - 8 zł
- bilet rodzinny - 12 zł

 

Jak tu dojechać? Wyjeżdżamy z Kazimierza w stronę Opola Lubelskiego i w Karczmiskach, naprzeciwko szkoły skręcamy w prawo. Przejeżdżamy 2 km odcinek drogi, po czym skręcamy w lewo, w drogę, która prowadzi prosto do Chodlika. 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • turysta z wąwolnicy
  Dobrze, że nie napisał o Kazimierzu, bo tu tylko płatne parkingi i kible, bez rycerzy. Komary gratis.
 • szok
  Jak to turysta , myślał że mu jeszcze stówę dadzą za to że raczył przyjechać .
 • Edward Makowiec
  A Ty myślałeś, że za 8 zł zobaczysz prawdziwych rycerzy, zamek i żywego smoka? :)
 • qwerty
  cudów to tam nie ma także szkoda kasy na wjazd :) 4 wiaty i 40 popaprańców w sukmanach bujających sie przy ognisku........10 strażaków z OSP Chodlik(nawalonych) i multum komarów ☺ jeden sklep w którym nic nie ma i wszedzie płatne parkingi ;> zastanówcie sie zanim wyruszycie w "przeszłość" ; p

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę