Słowianie w Chodliku

Skomentuj (1)

zobacz więcej (6)

W niewielkim Chodliku trwają właśnie „Warsztaty Kultury Średniowiecznej – Nasze Korzenie”. Jakie atrakcje jeszcze na nas czekają?

Na trzy majowe dni co roku do Chodlika powracają Słowianie. Choć tylko w postaciach studentów, archeologów, badaczy czy miłośników odległej historii, ale o naszych przodkach wiedzą naprawdę wiele. Z każdym rokiem coraz więcej. Teraz również goszczą na niewielkich polanach – tańczą, śpiewają i opowiadają o codziennym życiu, wykonywanej pracy czy zwyczajnych obowiązkach. Poznać możemy słowiańską kuchnię, proces tworzenia tkanin czy wyrób dziegciu.

W tym roku majówka archeologiczna rozpoczęła się w niedzielę – 26 maja i potrwa do środy – 28 maja. I choć pogoda płata figle, chętnych do poznania historii naszych ziem oraz zdobycia wiedzy na temat Słowian nie brakuje.

- Co roku przyjeżdżamy tu razem z dziećmi – mówi spacerująca po terenie warsztatów turystka z Lublina. – I choć za każdym razem impreza wygląda podobnie, można tu spędzić całkiem miło czas. Poza tym w pobliżu Chodlika jest wiele innych ciekawych miejsc, tak więc atrakcji wystarczy na cały dzień.

Pierwszego dnia imprezy późnym wieczorem na chodlikowskich polanach rozbrzmiała klimatyczna muzyka, która doskonale wprowadzała wszystkich widzów w rozpoczynający się tuż po zmierzchu spektakl. Główną atrakcją była bowiem rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego obrządku pogrzebowego oraz widowisko „Taniec z ogniem”. Wszystkich tych, których zabrakło na tym pokazie zachęcamy do obejrzenia filmów video. 

A co jeszcze przed nami?

28 maja 2013 (wtorek) – w godz. 9.00 - 16.00

Uczestnicy imprezy będą mieli szansę na to, by poznać dzieje Kotliny Chodelskiej, dowiedzieć się, jak wyglądało życie codzienne w wiekach średnich i pradziejach oraz zobaczyć, jak tak naprawdę wygląda praca archeologa.
 
Ceny biletów wstępu na teren warsztatów:
- bilet szkolny - 5 zł.
- bilet normalny - 8 zł
- bilet rodzinny - 12 zł

Jak tu dojechać? Wyjeżdżamy z Kazimierza w stronę Opola Lubelskiego i w Karczmiskach, naprzeciwko szkoły skręcamy w prawo. Przejeżdżamy 2 km odcinek drogi, po czym skręcamy w lewo, w drogę, która prowadzi prosto do Chodlika.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • obywatel
    Ile biletów sprzedaliście? Szkolnych, normalnych, rodzinnych? Taka impreza powinna być "za darmo", albo finansowana przez urząd, jeśli tylko są chętni uczniowie. Oczywiście wierzę w tłumy odwiedzających...

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę