Walentynkowa ławeczka

Skomentuj (36)

Na kazimierskim Rynku, specjalnie na Dzień Zakochanych stanęła romantyczna ławeczka. Wydarzenie to jest w pewnym sensie zwieńczeniem plebiscytu na "Najbardziej romantyczne miejsce w Polsce", w którym Kazimierz Dolny zajął pierwsze miejsce.

W roku ubiegłym odbył się ogólnopolski plebiscyt, zorganizowany przez serwis Sympatia.pl oraz portal Onet.pl, w którym 10 znanych w kraju miejsc walczyło o tytuł "Najbardziej romantycznego miejsca w Polsce". W głosowaniu internauci oddali ponad 70 tysięcy głosów. Zwyciężył oczywiście Kazimierz Dolny, który pokonał takie miasta jak Kraków czy Wrocław.

- Wszystko zaczęło się od plebiscytu, który zorganizowaliśmy w zeszłym roku – mówi Ewa Sapieja z serwisu Sympatia.pl. - Postanowiliśmy wtedy wybrać najbardziej romantyczne miejsce w Polsce. W konkursie brało udział wiele pięknych miejsc, jednak to Kazimierz otrzymał największą ilość głosów i zdyskredytował rywali.

- Bardzo się cieszymy, że to właśnie Kazimierz zwyciężył w tym plebiscycie - tłumaczy Ewa Sapieja. - To miejsce ma w sobie coś magicznego i myślę, że może być ono mekką zakochanych i poszukujących miłości. Żeby jakoś upamiętnić to zwycięstwo wpadliśmy na pomysł, by postawić tu romantyczną ławeczkę.

- Ta ławeczka jest wynikiem zakochania się w Miasteczku, lubienia tego miejsca oraz tego, że się ono dobrze kojarzy – mówi Dorota Szczuka z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. -  Chcieliśmy, by cała ta akcja pozostawiła po sobie jakiś ślad. Stąd mamy romantyczną ławkę.

- Wokół ławeczki krąży już pewna legenda, która zgodnie z zamieszczonym na niej napisem, głosi, że ten, kto nie ma partnera, a na ławce usiądzie, znajdzie miłość szybciej niż myśli - mówi Ewa Sapieja. - Natomiast jeśli na ławce usiądzie para, to ma ona zagwarantowane, że już na zawsze pozostanie razem.

- Ławeczka jest podobna do pozostałych, które stoją w Rynku, gdyż nie chcieliśmy robić zupełnie nowego projektu – tłumaczy Dorota Szczuka. – Zależało nam na tym, by pasowała do pozostałych, ale też czymś się wyróżniała, by była widoczna. Pomysłem portalu Onet.pl i Sympatia.pl było lekkie wygięcie siedliska, które spowoduje, że siedzący na niej ludzie będą się zsuwać do siebie.

Jak zaznacza Dorota Szczuka, kolorystyka ławeczki nawiązuje do logo Kazimierza Dolnego. - Chcemy to kontynuować i być konsekwentni w pewnych działaniach.

Romantyczna Ławeczka na kazimierskim Rynku stanęła w przeddzień Święta Zakochanych. Bo chyba nie ma lepszej daty na tego rodzaju wydarzenie i mówienie o miłości niż Walentynki…

Skomentuj


Dodane komentarze (36)

 • @@@
  Ale dlaczego "zaprotestuje Krzysztof Pruszkowski ?
 • Leonard
  http://www.youtube.com/watch?v=AqDTGqsMl20&feature=related

  Zaśpiewałem tę piosenkę nie będąc w tym pięknym mieście...
  Leonard
 • pijany znad Grodarza
  Tadek. Miłość warta jest, każdej ceny.
 • Tadek
  A kto będzie odpowiadał za boczne skrzywienie kręgosłupa u osób siadających?
 • pijany znad Grodarza
  Sadze, ze jesteś kawalerem i dlatego wypowiadasz sie o miejscu rodzenia Polek. Księża poszli dalej. Rozstrzygają o aborcji i środkach antykoncepcyjnych.
  Jesteś kawalerem. Zgadłem.
  Teraz Ty zgadnij. Dlaczego Niemki przyjeżdżją do polskich zakladów fryzjerskich?.
 • jaro
  zgadnij pijany dlaczego Polki rodza dzieci za granicą a w kraju nie .
  poczytaj statystyki ile urodziły dzieci w UK
 • pijany znad Grodarza
  jaro. Byli tacy goście co logicznie myśleli, a Ty?. Wstyd.
  "
  Sokrates, a także Platon rozpoczęli badania nad indukcją, definicją, klasyfikacją i składnią logiczną. Dla Arystotelesa logika stała się nauką o formach poprawnego myślenia, ustalającą zasady, których naruszenie prowadzi do błędów w zakresie poznania."
 • jaro
  Jeśli Polacy maja pracowac dłużej to chyba logiczne , że ich dzieci i wnuki NIE ZNAJDĄ W OGÓLE PRACY !Chyba ze cudotwórca Tusk chce wszystkich młodych wypędzić z tego kraju .Na czarno czy legalnie pracy u siebie w kraju nie znajdą .
  Taka polityka jest świadoma , młodziez wont na obczyznę a my tu mamy już swoja politykę i bat na staruszków .Praca praca praca dla kapitalisty z niepolskim paszportem .Tam na zachodzie dla żydów też musi ktoś na szmacie latać .Szkoda że głosujący nie pomysleli o swoich dzieciach i wnukach wcześniej .
 • pijany znad Grodarza
  i jakie to nieprawdziwe. Ci z przedziału 15 - 34 pracują na CZARNO. Kazimierz i jego obrzeża to doskonała wykladnia twierdzenia : NA CZARNO.
  Jaka przyszłość tych ludzi?. TRAGICZNA
 • pijany znad Grodarza
  I " kochaj się" człowieku.
  "Porównaliśmy najnowsze dane GUS za III kwartał 2011 r. o bezrobociu w województwach w podziale na grupy wiekowe. Nie pozostawiają złudzeń - w każdym zakątku kraju najwięcej bezrobotnych jest w wieku 15-34 lat. Są województwa, gdzie ponad połowa bezrobotnych nie ukończyła 34. roku życia: lubelskie - 57 proc.; małopolskie - 56 proc.; świętokrzyskie - 54 proc.
  Więcej... [link wymoderowano]
 • pijany znad Grodarza
  Ławeczka bardzo sympatyczna. Fajny pomysl z tym obustronnym obniżeniem. Chcąc nie chcąc, para MUSI być blisko siebie. Jeszcze raz. Bardzo fajna ławeczka.
 • agent
  renata ok możne być ale jeszcze proponuje w środku panią radna z Dąbrówki posadzic
 • renata
  Co by nie było złych skojarzeń to moja propozycja : z jednej strony Grzesio z drugiej Henio a w środku Dorotka, co prawda nie święta ale trójca nie w kij dmuchał, o jednakim toku myślenia....Dobre miejsce.Czasami ktoś z SARPu przez okno dla ochłody poda szklaneczkę wody.
 • agent
  a możne by tak posag naszego ukochanego burmistrza tam umieścić
 • KAZIK
  co ty kazia bredzisz?naczytalas sie przewodnikow bo ja tam mieszkam 50 lat i zakochanych wiecej widzialem w Kazimierzu na cpnie czy pksie.Lawka milosci oczywiscie jest w K.ale nie drewniana i nie na Rynku
 • kazia
  Co za bzdura wymyślanie ławeczki miłości w najmniej intymnym miejscu Rynku !
  To brak "wtajemniczenia" p. Szczuka w tradycje kazimierskie. To bezsensowna konkurencja ławeczki ze starą tradycją kazimierską spaceru zakochanych do "Żródełka Miłości" na Czerniawach. Szkoda !!!
 • kolo
  Pierwszy zaprotestuje Krzysztof Pruszkowski.
 • Kuncewiczowa
  Już lecę!
 • Ulka
  Kolo, mam nadziej, że się mylisz. Jesteśmy w stanie nie tylko narzekać, ale i zrobić coś konstruktywnego! Można by usiąść na takiej ławeczce np. z Marią Kuncewiczową. Co Wy na to?
 • kolo
  Taki pomysł nie przejdzie w Kazimierzu !!!
  Zaraz rozpoczęła by się wojna z Łylami i normalnymi.
  PS. Proponuję Dunię najedzonego w za ciasnym garniturze odlanego z brązu na ławeczce pod studnią

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę