Walentynkowa ławeczka

Skomentuj (36)

Na kazimierskim Rynku, specjalnie na Dzień Zakochanych stanęła romantyczna ławeczka. Wydarzenie to jest w pewnym sensie zwieńczeniem plebiscytu na "Najbardziej romantyczne miejsce w Polsce", w którym Kazimierz Dolny zajął pierwsze miejsce.

W roku ubiegłym odbył się ogólnopolski plebiscyt, zorganizowany przez serwis Sympatia.pl oraz portal Onet.pl, w którym 10 znanych w kraju miejsc walczyło o tytuł "Najbardziej romantycznego miejsca w Polsce". W głosowaniu internauci oddali ponad 70 tysięcy głosów. Zwyciężył oczywiście Kazimierz Dolny, który pokonał takie miasta jak Kraków czy Wrocław.

- Wszystko zaczęło się od plebiscytu, który zorganizowaliśmy w zeszłym roku – mówi Ewa Sapieja z serwisu Sympatia.pl. - Postanowiliśmy wtedy wybrać najbardziej romantyczne miejsce w Polsce. W konkursie brało udział wiele pięknych miejsc, jednak to Kazimierz otrzymał największą ilość głosów i zdyskredytował rywali.

- Bardzo się cieszymy, że to właśnie Kazimierz zwyciężył w tym plebiscycie - tłumaczy Ewa Sapieja. - To miejsce ma w sobie coś magicznego i myślę, że może być ono mekką zakochanych i poszukujących miłości. Żeby jakoś upamiętnić to zwycięstwo wpadliśmy na pomysł, by postawić tu romantyczną ławeczkę.

- Ta ławeczka jest wynikiem zakochania się w Miasteczku, lubienia tego miejsca oraz tego, że się ono dobrze kojarzy – mówi Dorota Szczuka z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. -  Chcieliśmy, by cała ta akcja pozostawiła po sobie jakiś ślad. Stąd mamy romantyczną ławkę.

- Wokół ławeczki krąży już pewna legenda, która zgodnie z zamieszczonym na niej napisem, głosi, że ten, kto nie ma partnera, a na ławce usiądzie, znajdzie miłość szybciej niż myśli - mówi Ewa Sapieja. - Natomiast jeśli na ławce usiądzie para, to ma ona zagwarantowane, że już na zawsze pozostanie razem.

- Ławeczka jest podobna do pozostałych, które stoją w Rynku, gdyż nie chcieliśmy robić zupełnie nowego projektu – tłumaczy Dorota Szczuka. – Zależało nam na tym, by pasowała do pozostałych, ale też czymś się wyróżniała, by była widoczna. Pomysłem portalu Onet.pl i Sympatia.pl było lekkie wygięcie siedliska, które spowoduje, że siedzący na niej ludzie będą się zsuwać do siebie.

Jak zaznacza Dorota Szczuka, kolorystyka ławeczki nawiązuje do logo Kazimierza Dolnego. - Chcemy to kontynuować i być konsekwentni w pewnych działaniach.

Romantyczna Ławeczka na kazimierskim Rynku stanęła w przeddzień Święta Zakochanych. Bo chyba nie ma lepszej daty na tego rodzaju wydarzenie i mówienie o miłości niż Walentynki…

Skomentuj


Dodane komentarze (36)

 • @@@
  Ale dlaczego "zaprotestuje Krzysztof Pruszkowski ?
 • Leonard
  http://www.youtube.com/watch?v=AqDTGqsMl20&feature=related

  Zaśpiewałem tę piosenkę nie będąc w tym pięknym mieście...
  Leonard
 • pijany znad Grodarza
  Tadek. Miłość warta jest, każdej ceny.
 • Tadek
  A kto będzie odpowiadał za boczne skrzywienie kręgosłupa u osób siadających?
 • pijany znad Grodarza
  Sadze, ze jesteś kawalerem i dlatego wypowiadasz sie o miejscu rodzenia Polek. Księża poszli dalej. Rozstrzygają o aborcji i środkach antykoncepcyjnych.
  Jesteś kawalerem. Zgadłem.
  Teraz Ty zgadnij. Dlaczego Niemki przyjeżdżją do polskich zakladów fryzjerskich?.
 • jaro
  zgadnij pijany dlaczego Polki rodza dzieci za granicą a w kraju nie .
  poczytaj statystyki ile urodziły dzieci w UK
 • pijany znad Grodarza
  jaro. Byli tacy goście co logicznie myśleli, a Ty?. Wstyd.
  "
  Sokrates, a także Platon rozpoczęli badania nad indukcją, definicją, klasyfikacją i składnią logiczną. Dla Arystotelesa logika stała się nauką o formach poprawnego myślenia, ustalającą zasady, których naruszenie prowadzi do błędów w zakresie poznania."
 • jaro
  Jeśli Polacy maja pracowac dłużej to chyba logiczne , że ich dzieci i wnuki NIE ZNAJDĄ W OGÓLE PRACY !Chyba ze cudotwórca Tusk chce wszystkich młodych wypędzić z tego kraju .Na czarno czy legalnie pracy u siebie w kraju nie znajdą .
  Taka polityka jest świadoma , młodziez wont na obczyznę a my tu mamy już swoja politykę i bat na staruszków .Praca praca praca dla kapitalisty z niepolskim paszportem .Tam na zachodzie dla żydów też musi ktoś na szmacie latać .Szkoda że głosujący nie pomysleli o swoich dzieciach i wnukach wcześniej .
 • pijany znad Grodarza
  i jakie to nieprawdziwe. Ci z przedziału 15 - 34 pracują na CZARNO. Kazimierz i jego obrzeża to doskonała wykladnia twierdzenia : NA CZARNO.
  Jaka przyszłość tych ludzi?. TRAGICZNA
 • pijany znad Grodarza
  I " kochaj się" człowieku.
  "Porównaliśmy najnowsze dane GUS za III kwartał 2011 r. o bezrobociu w województwach w podziale na grupy wiekowe. Nie pozostawiają złudzeń - w każdym zakątku kraju najwięcej bezrobotnych jest w wieku 15-34 lat. Są województwa, gdzie ponad połowa bezrobotnych nie ukończyła 34. roku życia: lubelskie - 57 proc.; małopolskie - 56 proc.; świętokrzyskie - 54 proc.
  Więcej... [link wymoderowano]
 • pijany znad Grodarza
  Ławeczka bardzo sympatyczna. Fajny pomysl z tym obustronnym obniżeniem. Chcąc nie chcąc, para MUSI być blisko siebie. Jeszcze raz. Bardzo fajna ławeczka.
 • agent
  renata ok możne być ale jeszcze proponuje w środku panią radna z Dąbrówki posadzic
 • renata
  Co by nie było złych skojarzeń to moja propozycja : z jednej strony Grzesio z drugiej Henio a w środku Dorotka, co prawda nie święta ale trójca nie w kij dmuchał, o jednakim toku myślenia....Dobre miejsce.Czasami ktoś z SARPu przez okno dla ochłody poda szklaneczkę wody.
 • agent
  a możne by tak posag naszego ukochanego burmistrza tam umieścić
 • KAZIK
  co ty kazia bredzisz?naczytalas sie przewodnikow bo ja tam mieszkam 50 lat i zakochanych wiecej widzialem w Kazimierzu na cpnie czy pksie.Lawka milosci oczywiscie jest w K.ale nie drewniana i nie na Rynku
 • kazia
  Co za bzdura wymyślanie ławeczki miłości w najmniej intymnym miejscu Rynku !
  To brak "wtajemniczenia" p. Szczuka w tradycje kazimierskie. To bezsensowna konkurencja ławeczki ze starą tradycją kazimierską spaceru zakochanych do "Żródełka Miłości" na Czerniawach. Szkoda !!!
 • kolo
  Pierwszy zaprotestuje Krzysztof Pruszkowski.
 • Kuncewiczowa
  Już lecę!
 • Ulka
  Kolo, mam nadziej, że się mylisz. Jesteśmy w stanie nie tylko narzekać, ale i zrobić coś konstruktywnego! Można by usiąść na takiej ławeczce np. z Marią Kuncewiczową. Co Wy na to?
 • kolo
  Taki pomysł nie przejdzie w Kazimierzu !!!
  Zaraz rozpoczęła by się wojna z Łylami i normalnymi.
  PS. Proponuję Dunię najedzonego w za ciasnym garniturze odlanego z brązu na ławeczce pod studnią

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę